Moda

Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Seçilir?

Her zaman rahatlığı sunan pantolon seçiminde vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir hemen hemen pek çok kişinin merak ettiği sorulardır.

Vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir sorusunda en doğru cevabı bulunca bu tarz ürünleri almak çok daha kolay olacaktır. Pantolonlar herkesin dolabında bulunan vazgeçilmez ürünlerin başında gelmektedir. Bundan dolayı vücudunuza yakışan en doğru pantolonu seçmek son derece önemli bir konudur. Bunun için vücut tiplerini çok daha iyi tanımak gerekir. Vücut tiplerine göre pantolon seçimi;

Armut Vücut Tipi İçin Pantolon Seçimi 

Armut vücut tipi pantolon seçimi için vücudun üst bölgesi dar ve ince olurken alt bölgesi ise kalın ve geniş olmaktadır. Göğüsler küçük, bel ince ve kıvrımlar belirgin olduğundan basen ve kalça geniştir. Armut vücut tipine sahip iseniz sizin için en doğru pantolon seçimi boru paça ve koyu renk olan modellerdir.

Vücut tipine göre pantolon

Elma Vücut Tipli İnsanlar İçin Pantolon 

Elem vücut tipinde vücudun üst bölgesi geniş alt bölgesi ise dardır. Büyük ya da orta göğüsler, ince bacaklar, kıvrımsız bir bel ve dar kalçalar elma vücut tipi özellikleri arasında yer alır. Bu vücut tipinde alt bölge ince olduğundan hemen her pantolon tarzı uygun olmaktadır. Bu vücut tipine en uygun pantolon modeli dar paça bir Jean olacaktır. Renkli ve desenli modellerde son derece uyum içinde olurken çok daha şık görünecektir.

Kum Saati Vücut Tipi Pantolon 

Kum saati vücut tipi özellikleri incecik bir bel, geniş kalçalar ve büyük göğüsler bulunmaktadır. Bu vücut tipi atletik bir vücut tipi olduğundan pek çok pantolon modeli uygun olacaktır. En ideal modeller ise bol paçalar ve düşük beller olacaktır. Bunların yanı sıra şalvar pantolonlar ve havuç modeller kalçaları fazla geniş göstereceği için kesinlikle uzak durulmalıdır.

Dikdörtgen Vücutler İçin Pantolon 

Dikdörtgen vücut tipi pantolon seçimi için sknny pantolon modelleri tercih edilebilir. Kıvrımsız ve düz vücut tipinde üst ve alt bölge hemen hemen aynı oranda olmaktadır. Arka cepleri aşağıda duran modeller kalçayı daha kalkık durmasına ve düz vücut hatlarına hareket kazanmasını sağlamaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu