Güzellik

Uyurken Zayıflamak İster Misiniz?

Zayıflama konusu birçok kişi için oldukça önemlidir. Uyurken zayıflama ise günümüzde oldukça popüler olan bir uygulama olarak dikkat çekmektedir.

Bayan ya da erkek fark etmeksizin kilo problemleri günümüzün insanları en çok zorlayan problemlerinin başında gelmektedir. Bu durum öğle bir hal aldı ki insanlar artık zayıflayabilmek için çok çeşitli yöntemler denemektedirler. Uzmanların yönelttiği uyurken zayıflamak ister misiniz? Sorusu birçok kişiyi şimdiden heyecanlandırmış durumdadır.

Uyurken zayıflama olayı insanlar için yeni bir olay gibi görünse de tüm dünya üzerinde oldukça popüler olmaya başlayan bir uygulama durumundadır. Ve her geçen gün bu yönteme olan talep daha da artmaktadır.

Uykuda Kilo Verme Yöntemleri

Uykuda kilo verme düşüncesinin çıkışında kış uykusuna yatan ayıların uykularını bitirdiklerinde oldukça zayıflamış olmaları yatmaktadır. Uykudayken kilo vermelerine sebep olan hormonun tıp dilindeki ismi ise leptin hormonu olarak adlandırılmaktadır

Leptin hormonun salgılandığı yer yağ hücrelerinin olduğu bölgedir. Bu değerli saptama üzerine araştırmalarını devam ettiren uzmanlar araştırmalar sonucunda hayvanların salğıladığı bu leptin hormonunun insanlarda da olduklarını bulmuşlardır. Leptin hormonu insan vücudunda salgılanmaya başladıktan sonra enerjiye dönüşen bir hormon görevi üstlenmektedir. Ancak leptin hormonunun salgılanmaya başlaması için her insanda farklı zaman aralıklarından gerçekleşmektedir. Ortalama 4,5-5 saat hiçbir besin maddesinin tüketilmemesi gerekmektedir. Leptin hormonunu en fazla salgısını gece 02.00 – 04.00 arası çok daha fazla salgılanmaktadır.

Uyumadan ortalama 5 saat öncesine kadar herhangi bir besin tüketmemek uykuda kilo vermek için en ideal ortamın oluşmasını ve leptin hormonunun en iyi şekilde salgılanmasını sağlayacaktır. Bu sebeple iradeyi en iyi şekilde kontrol etmek ve uyu zamanınız ile yeme zamanınızı en iyi şekilde ayarlamak oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu