Güzellik

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin Öneriler Nelerdir?

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin Öneriler Nelerdir? Cildimiz bizim en büyük hazinemizdir. Ona ne kadar iyi bakarsak karşılığını da alır ve canlı sağlıklı bir cilde sahip oluruz. Ama tabi ki cildimiz hava kirliliği, yediğimiz yiyecekler ve stres başta olmak üzere birçok etkenden etkilenir.

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin Öneriler Nelerdir? Bazı noktalara dikkat edersek her zaman sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabiliriz. Sağlıklı, pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak kendi elimizde olduğunu unutmayalı.

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin İpuçları

  • Güneş cildinize çok zarar verir ve cildinizi kurutarak kolay kırışmasına neden olur. Bu nedenle özellikle sıcak havalarda dışarı çıkacağınızda mutlaka yüksek faktör bir güneş kremi kullanın.
  • Cildiniz her gün nem kaybeder. Bu nedenle cildinizi her gün nemlendirici bir kremle nemlendirmelisiniz. Özellikle kuru cilde sahip olan kişiler bunu mutlaka yapmalıdır.
  • Özellikle makyaj yapan kadınlar mutlaka makyajlarını temizlemelidirler. Çünkü makyaj malzemeleri sonuçta kimyasal ürünlerden oluşur ve cildinizde ne kadar uzun süre kalırsa cildinize de o kadar zarar verir. Bu nedenle makyajınızı mutlaka bir tonikle temizlemelisiniz.
  • Kızartma, cips ya da yağlı kuruyemiş gibi yiyeceklerden olabildiğince uzak durun. Çünkü bu yiyecekler cildinizin pH dengesini bozarak sivilce oluşumuna yol açar. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişiler bu yiyeceklere çok dikkat etmelidir. Gene aynı şekilde yağlı cilde sahip olan kişiler ciltlerini her gün temizleyerek sivilce oluşumunu engelleyebilir.
  • Eğer cildinizde akne gibi zor geçen cilt rahatsızlıkları yoksa evinizde hazırlayabileceğiniz doğal yüz maskeleri ile sivilce ya da siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Boşuna kimyasal maskelere para vermenize gerek kalmadan doğal ürünler kullanarak daha sağlıklı maskeler hazırlayabilirsiniz.
  • Cildinizin sağlığı için bol bol su için. Ayrıca cildinize faydalı olan vitaminlerde alabilirsiniz.
  • Cildinizin ölü derilerinden arınabilmesi için ve taze derinin çıkabilmesi için arada yüzünüze peeling yapın. Gene evde hazırlayabileceğiniz doğal ürünlerle peeling yapabilir ve cildinizi yenileyebilirsiniz.
  • Erken yaşlarda yüzünüz için gündüz kremi gece kremi gibi kremler kullanmaya başlamayın. Çünkü gençken cildiniz zaten kendini yeniler. Bu nedenle cildinizi boşu boşuna kimyasal ürünlere boğmayın.
  • Gül suyu cildiniz için çok faydalıdır. Cildinizi temizler ve yumuşacık yapar. O nedenle cildinize arada gül suyu sürmeliyiz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu