Güzellik

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Depresyonda olsun olmasın her kadın saç rengini zaman zaman değiştirir ve bundan keyif alır. Özellikle saç rengi nasıl açılır sorusunun cevabını arayan ve kendi kendilerine bu işe koyulan kadınlar mucizevi başarılara ulaşabilmektedir.

Saç bakımında kullanılan doğal yöntemler gibi saçların renginin değişmesi için de doğal yöntemler kullanılır. Kuaför masraflarının fazla olması ve sonuç açısından tatmin edici saç renkleri ortaya çıkmaması nedeniyle saç rengindeki değişikliklerin kendi elleriyle yapılması gereken uygulamalarla yapılmasını isteyenler, çok kolay bir şekilde saç rengini açabilir.

Peki evde saç rengi açma aşamaları nelerdir ve hangi malzemeleri ne kadar kullanmak gerekir? İşte bunun cevabı aslında mevcut saç rengine göre değişiyor.

Evde Saç Rengi Açma

Saç boyası, oriel ve saç bakım yağları kullanarak evde saç rengi açma çeşitleri vardır. Mesela saçlarınızın renginden daha açık bir saç boyası alıp içine oriel katarak saç rengini açabilirsiniz. Mesela kumral renkli saçlara sahip olan kadınlar, 10 numara sarı saç boyası alarak, içine bir çay kaşığı oriel katarak açık renk saçlara sahip olabilir.

Uzun Saçlılar

Uzun saçlarınız varsa bir kutu boya yerine 2-3 hatta 4 kuru boya kullanıp oriel miktarını 2 kat arttırmanız gerekecektir. Boya karışımınızı çok iyi yapmanız ve kafanıza kesinlikle poşet ya da bone geçirmemeniz, alüminyum folyo ile sarmamanız oldukça önemlidir.

Kızıl Saçlılar

Altın yansımalı ya da kirli sarı bir renkten başka bir çaresi olmayan kızıl saçlılar saçlarını platin sarısına çeviremeyeceklerini bilmelidir. Çünkü bu işlem sonucu saçlarınız ciddi derecede yanar ve işlem görür. Bu da oldukça sağlıksız saçlara sahip olmanıza neden olacaktır.

Orielsiz Saç Rengi Açma

Orielsiz saç rengi açmak istediğinizde her boyada saç renginizden daha açık bir saç boyası kullanarak saç rengi açma işlemi yapabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu