Sağlık

Pelvik Kasları Egzersizleri ile Cinsel Sorunlarınızı Yenin

Pelvik Kasları Egzersizleri ile Cinsel Sorunlarınızı  Yenin! Cinsel sorunlardan kaçmak yerine birkaç egzersiz ile sorununuz çözüme kavuşabilir. Peki nasıl mı? işte sorunun cevabı makalemizde yer almaktadır.

Pelvik Kasları Egzersizleri ile Cinsel Sorunlarınızı  Yenin! Cinsel sorun ve pelvik egzersizi kadın vücut yapısı için birbirleri ile etkilidir. Kadınlar tarafından egzersiz çeşitleri çoğu zaman sürekli uygulanır. Fakat genel olarak bakıldığı zaman pelvik kaslarının egzersizleri ihmal edilir. Pelvik kaslarının güçlenmesi ile idrar yolu ilgili sorunlar azalır. Cinsel sorun çeşitlerinde de azalmalar yaşanır. Cinsel sorun çeşitleri; yaygın olarak yaşanan bir durumdur.

Genel olarak cinsel sorun yaşayan kadınlar; durumu kabullenmekte ve anlatmakta sorunlar yaşarlar. Bu yüzden de yaşanan sorunu kendi yöntemleri ile çözmek isterler. Hem egzersiz yapmak hem de cinsel sorunu çözümünü sağlamak isteyenlere; pelvik kasları egzersizleri önerilir. Cinsel sorun çözümünde öneriler listesinde pelvik kasları egzersizi başı çeker.

Pelvik Kası Egzersizi Nasıl Yapılır?

Pelvik kası egzersiz sistemi genel olarak bilinmez. Bu yüzden de pelvik kası egzersizleri ihmal ediliyor. Düzenli cinsel hayat için pelvik kası egzersizini yapmak; faydalı olacaktır. Belki de cinsel sorun yüzünden biten ilişkiniz; pelvik kası egzersiz uygulaması ile yeniden düzene girecektir.

Günümüzde pek çok pelvik kası egzersiz uzmanı bulunuyor. Uzmanlara göre pelvik kas egzersizlerinin iki türü bulunur. Bunlar hızlı ve yavaş pelvik egzersizi adlandırılır. Yavaş pelvik kas egzersizi daha kolaydır. Yavaş pelvik kas egzersizi şekilde yapılır;

  • Düz bir yere uzanın
  • Derin nefes alma işlemini sağlayın
  • Nefes verme sürecinde pelvik kaslarınızın taban kısmını sıkın.
  • Yaklaşık olarak bu şekilde 4- 6 saniye kadar durun.
  • Düzenli ve derin nefes alın
  • Günler geçtikte bekleme saniyesi durumlara göre 10 çıkabilir.

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken pelvik kasının pek fazla sıkılmasıdır. Hafif olarak pelvik kasları sıkılır. Aksi durumda vücuttaki diğer kaslar egzersizden etkilenebilir. Gün içerisinde iki seans uygulanır. Tek seansta 4 ya da 5 kez yapılması uygundur.

Pelvik kas egzersiz çeşitlerini doğru uygulayanlar uzmanlarla birlikte egzersizin çeşitli faydaları olduğu söylüyorlar. Özelliklede normal ya da sezeryan doğumlara hazırlık sürecinde oldukça faydalı egzersizlerdir. Bu yüzden doğuma hazırlık süreci için son yıllarda pelvik egzersizleri daha çok tercih ediliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu