Güzellik

Makyaj Bazı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Uygulanır?

Makyajın daha uzun süre kalıcı olması için uygulanan makyaj bazı ne işe yarar halen birçok kişi bilmiyor. Bu konuda biraz bilgi veriyoruz.

Uzun süre kalıcı olan ve akmayan bir makyaj isteyenlerin ilk tercihi doğru bir makyaj bazı uygulamasıdır. Makyaj bazı uygulanması, makyajın kusursuzluğunu da arttırır. Genelde nemlendirici olarak kullanılan baz, özel olarak bir ürün tercih edilmediği sürece BB krem olarak da kullanılabilir. Krem çeşitleri gibi, makyaj bazı ürünleri de son derece farklı cilt tipleri için üretilmiştir. Makyaj malzemeleriniz yağlı ciltler için farklı kuru ciltler için farklı olarak belirlenmektedir.

Doğru Ürünü Kullanın

Doğru makyaj malzemelerini kullanarak cildinizi daha kusursuz gösterebilir makyajın etkisini olumlu hale getirebilirsiniz. Makyaj bazı nasıl uygulanır merak edenler öncelikle ciltlerini iyi bir biçimde temizlemelidir. Derinlemesine bir cilt temizliği yapıldıktan sonra makyaj bazı olarak tercih edilen krem uygulanır ve cildin kremi emmesi beklenir. Daha sonra fondöten uygulaması yapılarak kapatıcı ve aydınlatıcı sürülür. Makyaj malzemesi için BB kremler oldukça popüler hale gelmiştir ayrıca dilerseniz sadece BB krem kullanarak makyaj bazı oluşturup pudra ile makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Nemlendiriciyi Baz Olarak Kullanmak

Bazen beyaz bir renkte olan bazlar yerine kişi kendi nemlendiricisini de kullanabilir. Özellikle güneş koruyucu özelliği bulunan nemlendiriciler bu bakımdan uygun bir seçim olacaktır. Nemlendiriciyi baz olarak kullandığınızda hem güneş koruması sağlayabilir hem de cildin pürüsüz görünümünü uzun süre koruyabilirsiniz. Bazen de BB krem kullanarak bu bazın oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Makyaj bazı kullanımı yaz günlerinde biraz ağır gelebilir. Bu yüzden olabildiğine hafif olan ürün çeşitlerini tercih etmeniz son derece önemlidir. Mesela fondöten kullanmak yerine BB krem kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu