Teknoloji

Mac Giriş Ekranınızı Özelleştirin – Mac Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir 

Son yıllarda bütün insanlar büyük küçük demeden herkes bilgisayar kullanmakta. Ve bilgisayar ile MAC giriş ekranı özelleştirmek ve MAC giriş ekranı nasıl değiştirilir çok araştırılmaktadır.

Mac giriş ekranınızı özelleştirin – mac giriş ekranı nasıl değiştirilir oldukça sık araştırılan bir konu olmuştur. Sizlere yazımda kısa bilgiler vererek bu konu hakkında bilgiler vericem.

Mac Giriş Ekranı Nasıl Özelleştirilir?

Mac giriş ekranı nasıl özelleştirilir? Mac giriş ekranı; masaüstü ve mobil işletim sistemleri eskiye nazaran çok fazla ve çok daha kişileştirme seçenekleri sunmaktadır. Masaüstü tarafında olan  Windows 10 ve mac os Catalina için bu benzer durum geçerli olmaktadır. Menü olan çubuğu, uygulama tepsisi veya masaüstünüzü özelleştirmemiş olabilirsiniz. Fakat Macos’un giriş ekranında ihtiyaçlarınıza cevap verecek düzenlemeler yapmanızı sağlamaktadır. Ek güvenlik için yaptığınız zaman kullanıcı adı ve şifrenizin gözükmesini isteyebilirsiniz. Veya şifrelerinizi oldukça sık unutmaktaysanız  herhangi bir ipucu görmek isterseniz bu bütün kolay ve basit ayarları çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Mac Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir?

Mac giriş ekranı nasıl değiştirilir? Giriş ekranlarının büyük bir kısmı sistem tercihlerinde yer almaktadır. Bu yer alan ayarlar otomatik oturum açmak için etkinleştirmek ve kullanıcı listelerini görmek için kontrol düğmelerini görebilmek ve VoiceOver’i açmak veya farklı ince ayarlarınızı yapmayı sağlamaktadır.

Bunlara başlamak için ise Apple simgeleri üzerinden sistem tercihlerine ve kullanıcı ve gruplara gitmeniz gerekmektedir. Giriş ekranlarınızda değişiklik yapmadan ilk önce kullanıcı ve grup seçeneklerinin kilidini açmanız gerekmektedir. Bu işlemi de solda yer alan kilit simgesi ile yapabilirsiniz. Sol kısımda yer alan oturum açma tercihlerine basabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan sayfanın sağ kısmında kullanmak istediğiniz tercihleri kolayca belirleyebilirsiniz. Yukarıda gözükmekte olan otomatik giriş tercihi yer almaktadır. İlk önce kimlik bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan Mac’iniz ile direk masaüstüne gelmenizi sağlamaktadır. Karşınıza çıkan otomatik giriş özelliğini açın ve etkinleştirmek için kullanıcı hesap adı ve şifreyi girebilirsiniz. Karşınıza çıkan giriş penceresini gösterme bölümünde aynı pencere ile ayarlama yapabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu