Eğitim & Kurs

Konservatuvara Hazırlık Kitapları – Başlamadan Önce Neleri Okumalısınız?

Oyunculuk eğitimi için hazırlık aşaması oldukça önemlidir. Konservatuvara hazırlık kitapları bu aşamada oldukça önemli olduğundan, kitaplar hakkında bilgi vereceğiz. Hangi konservatuar hazırlık kitaplarını almalıyım sorusunu soran kişiler aşağıda verilen bilgiler dahilinde hareket edebilir.

Konservatuvar Eğitimi İçin Kitaplar

Akademik bir eğitime başlayacak olmak öncesinde bir hazırlığı gerektiriyor. Sınava hazırlanmaya başlamadan önce başlamadan önce neleri okumalısınız sorusunun cevabını verelim. Bu sayede aşağıda verilen kitaplar üzerinden yürütmüş olduğunuz çalışmalar ile sınava nitelikli şekilde hazırlanmış olacaksınız.

  • Yılmaz Arıkan Tiyatro Eğitimi
  • İsmail Hakkı Baltacıoğlu Tiyatro Nedir?
  • Yıldırım Keskin Tiyatronun İlkeleri

Yukarıda verilen kitaplar, temel anlamda konservatuvara hazırlık için okuyabileceğiniz kitaplardır. Bu kitapların üçünü de çalışmalarınız için değerlendirebilirsiniz. Detaylı bir okuma ile akademik anlamda alacağınız eğitim için iyi bir giriş yapmış olacaksınız.

Tiyatronun Tarihsel Sürecine Yönelik Kitaplar

Hazırlığınızı aynı zamanda tiyatronun gelişimini öğrenerek yapacaksınız. Tiyatron un gelişimini en iyi şekilde anlatmış, tarihsel kitapları da okumalısınız. İlk olarak biraz daha kolay bir anlatımla tarihsel süreci işlemiş olan kitapları tercih edebilirsiniz. Sonrasında detayların verildiği kitaplar üzerinden çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz avantajlı olabilir. Aşağıda tarihsel sürecin tiyatroya yansımış olduğu kitaplar verilmiştir.

  • Sevda Şener Dünden Bugüne Tiyatro Düşüncesi
  • Özdemir Nutku – Dünya Tarihi 1 – 2

Detaylı Tiyatro Hazırlık Kitapları

Konservatuvara başlamadan neleri okumalıyım şeklinde sorulan sorulara bilgi sahibi olduğunuzu düşünerek, daha detay olan konuları öğrenmeniz için birkaç kitap önerelim. Eğer en iyi kitapları okumak, farklı konular hakkında da bilgi almak istiyorsanız detay veren kitapları da tercih etmelisiniz. Farklı bilgilerin verildiği, genelden özele farklı bakış açılarının geliştirilmiş olduğu kitaplar aşağıda verilmiştir.

  • Sonia Moore Stanislavski Sistemi
  • Stella Adler Aktörlük Sanatı

Diğer Konservatuvar Hazırlık Kitapları

Farklı bölümleri de içine alan konservatuvara müzik yetenek sınavları için hazırlanacak olan kişilere özel de kitap önerileri sunacağız. Aşağıda verilen kitaplar arasından sizin için uygun olduğunu düşündüğünüzü seçebilirsiniz.

  • Atilla Sağlam Müzik Yetenek Sınavlarına Hazırlık
  • Türk Müziği Nazariyat ve Solfeji 1 – 2

Müzik sınavlarına hazırlığınızı bu kitaplar üzerinden yapabilirsiniz. Solfej, armoni alanlarında bilgilerin teknik olarak verildiği bu kitaplar önemlidir. İlk olarak edinmiş olduğunuz teorik bilgiler, uygulama aşamasında işe yarayacaktır. Bu kitaplardan almış olduğunuz bilgilerin yanında düzenli olarak pratik diyebileceğimiz çalışmaları da bir yandan sürdürmeye dikkat etmelisiniz.

Konservatuvar Kitaplarını Nereden Bulabilirim?

Sunmuş olduğumuz konservatuvar kitaplarına erişim oldukça kolaydır. Çok sayıda kitap mağazasında önermiş olduğumuz kitapları bulabilirsiniz. Tükenmesi durumunda ya da bulunduğunuz bölgedeki kitapçılarda olmaması halinde internet üzerinden satışını yapabilirsiniz. İnternet üzerinden online satış butonlarını kullanarak kitapları temin edebilirsiniz. Konservatuvar kitaplarını nasıl bulabilirim sorusunun da cevaplanmasının ardından, belirtilen kitapları en hızlı şekilde temin ederek sınava hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu