Sağlık

Koltukaltı Kararması Sorunu ve Tedavi Önerisi

Kadınların kâbusu olan durumların başında koltukaltı kararması gelir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise basit uygulamalar yapmak yeterlidir.

Koltuk Altı Kararması Nedenleri

Kadınların en fazla rahatsız olduğu olaylar arasında koltukaltı kararması sorunu da yer alır. Bu sorun nedeni ile pek çok kadın istediği kıyafetleri kullanamamaktadır. Özellikle de yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte kolsuz kıyafetler kadınların tercihini oluşturur. Ya da yaz aylarında denizde giyilen mayolar içerisinde kadınlar kusursuz bir görüntü içerisinde bulunmak ister. Ancak kararmış koltukaltı nedeni ile istenile kusursuz görüntü ortadan kalkar. Kadınlar da bu durumundan kurtulmanın yollarını arar.

Koltukaltını jilet ile alma ya da aşırı terleme gibi durumlar nedeni ile koltukaltı kararmaları oluşur. Kadınları son derece rahatsız eden bu görüntü ise kadınların mutsuz olmasına neden olur. Birkaç basit yöntem ile kadınları rahatsız eden koltukaltı kararmasından kurtulmak olanaklıdır.

Koltukaltı Kararması Tedavisi

Koltukaltı kararması için pek çok tıbbi tedavi yöntemi bulunur. Ancak ilaçlar ve tıbbi tedavi koltukaltı kararmasını önlemede etkili bir yol değildir. Genellikle kullanılan ilaçlar koltukaltında tahrişe neden olur. Ayrıca da kararmanın geçirilmesinde etkili bir tedavi de olmamaktadır.

Tıbbi tedavinin işe yaramaması nedeni ile insanlar doğal yöntemlere başvurur. Bitkisel yöntemler sayesinde kolay bir şekilde koltukaltı kararmalarından kurtulabilirsiniz.

  • Patates uygulaması ile koltukaltı kararmalarından kurtulmak olanaklıdır. İnce dilimlenmiş bir patates, hafif bir şekilde masaj yapılarak koltukaltındaki kararmalar ortadan kalkar.
  • Şeker ve zeytinyağı karıştırarak da koltukaltı kararmalarından kurtulmak olanaklıdır. Bir kaşık şeker ile bir kaşık zeytinyağından karışım hazırlanır. Hazırlanan karışım koltukaltı kararması tedavisi için son derece önemli bir etki sunar. Özellikle duştan sonra bu karşımı uygulamak daha etkili sonuç ortaya çıkar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu