Diyet

Kivi Diyeti Zayıflatır Mı?

Kivi diyeti zayıflatır mı? Kivinin faydaları nelerdir? Kivi diyeti nasıl yapılır? Bu makalede kısaca kivi diyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Kivi diyeti zayıflatır mı? kivinin yağ oranı çok düşüktür. Diyet listelerine eklemek gerekir. Kivinin birçok faydası vardır. Kivi sayesinde metabolizma hızınızda etkilenecektir. Kivinin sadece kalorisinin değil yağ oranının da düşük bir meyve olması kilo vermeye en önemli yararlarındandır. Kiviyi ara öğün seçeneği olarak da tercih edebilirsiniz.

Kilo verme ya da kilo kontrolü için yapılması gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan biri sindirim sisteminin düzenli çalışmasıdır. Lifli gıda tüketmek sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardım eder. Kilo verme esnasında tüketilen lifli gıdalar uzun süre tokluk hissi verir.

Kivi diyeti zararları, alerjik reaksiyonlar dışında birçok mide sorunu olabilir. Aşırı C vitamini tüketimi midede şişkinlik ve gaz yapar. Bu yüzden rahatsız hissedebilirsiniz. Tek besin diyetlerinin sakıncaları vardır bu yüzden hiçbir diyeti hekiminize sormadan yapmamak gerekir.

Kivinin Faydaları Nelerdir?

Kivinin faydaları;

  • Cildi besler.
  • Cilt hücrelerini yenilemeye yardım eder.
  • Kolestrole karşı tüketilebilir.
  • İçerdiği potasyum nedeni ile kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Göz sağlığı için faydalıdır.
  • Kan pıhtılaşmasını engellemeye yardımcı olur.
  • Astım hastalarına tüketilmesi önerilir.
  • Uyku kalitesini arttırır.
  • Kan şekerini dengeler.

Kivi Diyeti Nasıl Yapılır?

Kivi diyeti, 1 su bardağı yoğurt, 1 kaşık çorba, 2 yumurta ve 100 gram et dışında besin tüketilmemesidir. Açlığa uzun süre dayanamayanlar için bu diyetler uygun değildir. Gerekli olan en önemli şey kividir. Sürekli bu meyveyi yediğinizde kendinizi halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz. Bilinmeyen bir alerjiniz var ise, durum daha zor olabilir. Tek besin diyetleri vücudunuzda yağ yakımı dışında kas yakımı da gerçekleştirir. Bu da kilo verme sürenizin sağlıksız olmasına neden olur.

Protein yönünden zengin beslenerek uzun dönemde kilo verildiğin de, verilen kiloları kısa sürede geri alma gibi sorununuz olmaz. Kivi diyeti yapmadan önce hekiminize danışmanız gerekir. Kivi diyetinin 7 günde 5-6 kilo verdirdiği, yapan kişiler tarafından söylenmektedir. Kilo hızlı bir şekilde verildiği için geri alma süreside hızlıdır. Sağlıklı bir diyet değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu