Moda

Kilo Vermeye Çalışıyorsanız Yememeniz Gereken Şeyler

Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışıyorsanız sizi hemen acıktıracak ve kilo almanızı sağlayacak yiyecekleri yememeye dikkat etmelisiniz.

Her kişinin hayali olan kilo verme ve incecik görünme isteği yediklerinize dikkat ederek gerçekleştirebilirsiniz. Kendinizi aç hissettiğiniz zamanlar da yiyeceğiniz yemeklere dikkat etmeli sizi hemen acıktıran mı yoksa tokluk hissi veren yiyecekleri tercih ediyorsunuz buna bakmanız gerekmektedir. Kilo verirken bu tarz yiyecekler uzak kalmalı daha sağlıklı ve tok tutan yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Beyaz Ekmek

Çoğu evde sofraların vazgeçilmezi beyaz ekmektir. Ekmeği yedikçe yiyeceğimiz gelir çünkü ekmek piştikten sonra içinde oluşan kimyasal reaksiyonlar sizin insülin seviyenizi yükseltir ve bu da size sürekli açlık hissi uyandırmaktadır. Kilo verirken beyaz ekmek yemek yerine tam tahıllı ekmekleri tercih edebilirsiniz.

Dondurulmuş Gıdalar

Her geçen gün yaygınlaşmaya başlayan dondurulmuş gıdaları tüketen kişi sayısı da artmaktadır. Dondurulmuş pizzalardan başlayarak börek çeşitlerine hatta kolaylık olsun diye patateslere kadar düşünülmüştür. Fakat düşünülmeyen şu vardır ki dondurulmuş gıdalar da düşük besin değerleri bulunurken, kilo vermek isteyenler için oldukça sağlıksızdır. Posa açısından yetersizdir ve kişiye doygunluk hissi vermezler.

Meyve Suları

Gönül rahatlığı ile içtiğimiz meyve sularını ne kadar zararlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Unutulmamalıdır ki hazır aldığımız meyve suları içinde yüksek miktarda şeker bulunmaktadır. Bu da kilo vermenize engel olacaktır. Bunların yerine daha sağlıklı ev yapımı meyve suları tercih etmelisiniz.

Hamur İşleri

Çalışanlar vakitlerinin çoğunu dışarıda geçirdikleri için poğaça tarzı hamur işlerini yemek durumunda kalırlar. Ancak içerisinde bulunan yüksek miktarda yağ ve tuzun kilo vermek isteyenler için uzak durması gereken yiyeceklerdir. Eğer ki börek, poğaça gibi hamur işlerinden vazgeçemiyorsanız çavdar, tahıl gibi unlardan diyet poğaçalar yapabilirsiniz.

Suni Tatlandırıcılar

Soda, gazoz ve çeşitli kahvelerin için de bulunan suni tatlandırıcılar oldukça zararlıdır. Beyin hücrelerini hareke geçirerek açlık hissi uyandırırlar ve yemek yeme isteği duyarsınız. Kilo verirken suni tatlandırıcılar içeren yiyecek ve içecekler uzak durulmalı hatta normal hayatınızda da tüketmemenizi öneririz. İçerisinde bileşenler sayesin de istemsiz açlıklarınız devalı hale gelebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu