Güzellik

Kepçe Kulak Operasyonu Sonrası Ağrı Olur Mu?

Kepçe Kulak Operasyonu Sonrası Ağrı Olur Mu? Kepçe kulak operasyonu yada kulakta oluşan herhangi bir şekil bozukluğundan dolayı  oluşacak estetik operasyonlarının tamamı ameliyat olarak ele alınmaktadır.

Kepçe kulak operasyonu sonrası ağrı olur mu? Sorusunu yanıtlamamız için ameliyatın nasıl gerçekleştiğine bilmemiz gerekmektedir. Ancak ameliyat oluşumunu ele aldığımızda operasyon sonrasında oluşacak ağrı sadece anestezi etkisinin kısmi ağrısı olacaktır. Bu süreç yaklaşık bir haftayı almakta bu arada doktorunuz tavsiye ettiği ağrı kesiciler ile süreci ağrısız başarılı bir şekilde geçirmek mümkün olabilmektedir.

Kepçe Kulak Operasyonunu Kim Gerçekleştirir?

Kepçe kulak operasyonu kulakta başka bir şekil bozukluğu bulunmuyorsa genellikle alanında uzman estetik cerrahların önderliğinde yapılmaktadır. Bu operasyonun öncesi ve sonrası  tüm etkilerini en aza indirmek adına gereken tüm önlemler alınır. Bu önlemlerden biri anestezi kullanımı ile ameliyatın ağrısız gerçekleşmesinin sağlanması diğeri ise en az ameliyat izi bırakacak şekilde ameliyatın gerçekleşmesi için kapalı kısım olan kulağın arka kısımdan ameliyat başlangıcının yapılmasıdır.

Estetik Operasyon Sırası Ve Sonrası

Kepçe kulak operasyonunda kulak arkasından kesilen bölüm ile kepçe kulağın oluşumunu sağlayan kıkırdak dokunun bir kısmı kesilir, geri kalan kısmı törpülenmeye başlanır. Veya kıkırdak dokunun kepçe kulağı oluşturduğu oran küçük ise direk törpüleme işlemine başlanılarak kıkırdak doku ile işlem sonlandırılır. Daha sonra kulak arkaya doğru katlanarak anatomik şekilde simetrinin bozulmaması için kalıcı dikişler ile dikiş işlemi gerçekleşir. En son kısımda ise kulağın cilt ile temas ettiği noktanın dikişi sağlanarak operasyona son verilir. Bu zaman içerisinde hasta anestezi etkisinde bulunduğunda herhangi bir acı hissetmeyecektir. Anestezi etkisi geçmesi ile operasyon sonrası çok fazla olmayacak şekilde belirli ameliyat ağrısı hissedilebilmektedir.

Kulak Estetiği Zorlu Bir Süreç Midir?

İlk olarak belirteceğimiz noktalardan biri  estetik operasyonlarının tamamı ameliyat olarak anılmaktadır. Kulaktan duyma sözler ile belirtilen estetik ameliyatının ağrısız, sancısız olduğu gerçeği yansıtmamaktadır. Peki özellikle kulak estetiğini ele alacak ve ayrıntılı olarak inceleyecek olursak kulak estetiği zorlu bir süreç midir? Sorusunu cevaplandırmalıyız. Kulak estetiği estetik operasyonlar içerisinde en kolay gerçekleşeni ve sancısı en az olanıdır.

Diğer Estetik Operasyonlarına Karşın Kulak Estetiği

Kulak estetiğine karşın burun estetiğini ele aldığımızda burun estetik ameliyatı sırasında ve sonrasında oluşan komplikasyonlar kulak estetik operasyonuna göre oldukça fazla ve sancılı bir süreçtir. Ameliyat yaklaşık ortalama iki saate sonlanmaktadır. Ve eğer local anestezi altında iseniz ameliyat sonrası evinize rahatlıkla gidebilirsiniz. Ameliyat izi nerdeyse kalmayacak şekilde kulak estetik operasyonu gerçekleşmekte ve iz kalması oluyorsa bile kulak arkasında bulunduğu için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

 Kulak Estetiği Sonrası Şekil Bozuklukları Tekrarlanması

Kulak estetiği kulak şekil bozukluklarının giderilmesi ve kişi anatomisine en uygun kulak şeklinin verilmesidir. Bu nedenle kulak estetiği sonrası şekil bozukluklarının tekrarlanması eğer bir kaza sonucu yada genetik bir hastalık sonucu değilse oluşması söz konusu değildir. Çünkü kulak gelişimi on yaşında tamamlanmaktadır. Bu yaştan itibaren yapılan estetikler düzeltme adına yapılır  ve kalıcı etki sürdürmektedir. Doktorunuz bununla ilgili en detaylı bilgiyi sizler ile paylaşacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu