Sağlık

Kadınlar Evlendikten Sonra Neden Kilo Alır?

Pek çok kişi evlilik kilolarından şikayetçidir. Peki, kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır? Bu makalede kısaca anlatacağız. İşte yanıtı…

Kadınlar evlendikten sonra neden kilo alır sorusunun yanıtını veriyoruz. Evlenen kişilerin kilo almaya eğilimli olmasının nedenlerinden biri beslenme düzenidir. Kişinin beslenme düzeninin bozuk olması durumunda, direkt olarak kilo alma durumu ortaya çıkacaktır. Bunun dışında evlenen kişilerin yalnız yaşamaları halinde daha az düzenli beslenmeleri söz konusu olur. İki kişi olarak devam edilen hayatın içinde beslenme daha düzenli hale gelir. Uzayan akşam yemekler, geceleri yapılan atıştırmalıklar ile kilo alma ihtimali git gide artar.

Beğenilme Duygusunda Azalma

Kişinin evlendikten sonra, hayata bakışında değişimler söz konusu olur. Nasıl görünürse görünsün, onu seveceğine inanan birinin varlığı kadını bu psikolojiye sokabilir. Artık beğenilme arzusu da ortadan kalkmış olur. Yeni evlenen insanların bilinçaltında bu beğenilme duygusu azalır. Doğal bir evre olduğundan, kişinin beslenmesine dikkat etmeden hareket etmesi de söz konusu olacaktır. Bilinçaltına yerleşen bu duygu ile kişi daha rahat yemek yer ve kilo alma ihtimali de git gide artar.

Kilo Almak Bulaşıcıdır

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki evlendikten sonra kilo alma durumu aynı zamanda bulaşıcı. Eğer evli olduğunuz kişinin de kilo almaya müsait bir vücudunun olması söz konusuysa, direkt olarak kilo alma ortaya çıkar. Bu durum direkt olarak size de yansır. Genel olarak görmeye alışık olduğumuz manzaralar, kilolu aileler olabilir. Çevrenizde bu şekilde çok fazla aile olması durumunda ise kilo alma artış gösterecektir. Kilo alma bu şekilde bulaşıcı olan bir durumdur. Beslenme düzeninin hemen diğer kişiler ile birlikte devam etmesi, kilo almanın hızlanması demektir. Kontrol altında tutarak evlilik sonrasındaki kilolardan uzak durabilirsiniz.

Cinsel İlişki Sonrası Yemek

Cinsel ilişki sonrasında kan şekeri düşer. Kişinin harcadığı enerjiyi alması, yeniden yemek yemesi ile olur. Bir şeyler atıştırdıktan sonra uyuma durumu da kalori olarak geri döner. Kişinin vücudunda yağlanmalar başlar. Evlendikten sonra kilo alma nedenleri arasında mutlaka cinsel ilişki sonrasında düşen kan şekerini arttırmak için yenen gıdalar da vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu