Teknoloji

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Apple Store mağazası Apple marka cihazlarının tamir işlemlerini yürütür. Apple randevusu almak için ne yapmanız gerekiyor? Bu konuda detayları yazımızda sizlere sunuyoruz.

Apple Store randevu almak için bazı adımları takip etmeniz gerekir. Apple üzerinden randevu talep etmek bazı durumlarda zor olabiliyor. Apple Store sayısının ülkemizde az sayıda olması durumu daha da zorlaştırıyor. Teknik servislere güvenmeyen pek çok kullanıcı Appstore mağazasından destek almak istiyor. Apple Store’dan randevu aldığınız zaman cihazlarınız kısa sürede onarıma girmektedir.

Neden Apple Store?

Teknik servis hizmetini direkt olarak Apple sizlere veriyor. Bu da kaliteye en iyi şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Cihazınızı emanet ettikten sonra teknik servislerdeki gibi haftalarca beklemiyorsunuz. Mac harici cihazlar yenisi ile değiştirilmektedir. Apple Store‘da cihazınızın tamirini bekleme süreniz ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

 

Retail Store’mu Yetkili Servis Mi?

Apple servislerinden hizmet almadan iki hizmet arasındaki farklı bilmeniz gerekir. Bulunduğunuz şehir İstanbul değilse Retail Store’ları tercih etmeni. Size en yakın Apple yetkili servisinden randevu almanız gerekir. Retail Store’lar gönderi ile ürün kabul etmemektedir. Yani elden cihazınızı elden teslim etmeniz gerekir.

Online Randevu Alma Merkezi

Apple resmi internet adresi üzerinden randevu talep edebilirsiniz. Cihazınızı seçtikten sonra onarım kısmından Apple kimlik bilgilerinizi girmelisiniz. Daha sonra randevu ekranı önünüze gelecektir. Burada Apple randevu alma işlemleri tamamlanmaktadır.

Apple Genius Destek Merkezi

Apple Genius Bar, randevu ve hızlı destek hizmetlerini sizlerle buluşturuyor. Telefon, online sohbet ya da mail yoluyla sizlere gerekli destek verilir. Teknik destek servisi için Genius bar sisteminden yararlanabilirsiniz. Birden fazla cihaz ile randevu sistemine giriş yaparsanız şansınız daha fazla artmaktadır. Gece 00.00 saatini gösterdiği zaman randevu talebinde bulunabilirsiniz. Elinizdeki cihazın acilen tamire ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız Apple’ın anlaşmalı olduğu servisleri seçebilirsiniz.

Yetkili Servis Kullanılarak Nasıl Randevu Alınır?

Yetkili servislere cihazlarınızı ulaştırmak için randevu talep etmeniz gerekir. Birçok şehirde randevusuz kabul gerçekleştirilmektedir. Randevu almak yöntemleri;

  • Müşteri hizmetleri,
  • Yetkili servis numarası,
  • İnternet adresi,
  • Apple müşteri hizmetleri randevu talep edebilirsiniz.

Apple yetkili servislerinin internet adresleri yer almaktadır. Bu sayfalar üzerinden servislerin iletişim numaralarını bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu