Yaşam

İşe giderken yürüyün

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve fazla kilolardan kurtulmak adına uzmanların sürekli olarak önerdiği yürüyüşün ayrı bir faydası daha ortaya çıktı. Hareketsiz yaşama karşı durmak için çeşitli aktvitelerle ve projelerle desteklenen, daha zeki olmak adına farklı yollardan yürüyüş yapmak gibi çeşitli araştırmalar ve önerilerle insanların yürüyüş alışkanlığı kazanması hedeflenirken İngiltere’de çalışanlar üzerinde yürüyüşle ilgili yapılan bir araştırma ilginç sonuçlar verdi.

Yürüyüş
Yürüyüş

18 bin kişi üzerinde 10 yılı aşkın süren bir araştırmada işlerine araba yerine bisiklet ve ya yürüyerek gidenlerin daha mutlu olduğu ortaya çıktı. 18 bin kişinin katıldığı ankette kişilerin % 73’nün iş ve ev arasında ulaşım aracı olarak arabayı kullandığı, % 13’nün yürüyüşü, % 3’nün bisikleti ve % 11’nin de toplu taşıma araçları kullandığı ortaya çıkan. Araştırma sonuçlarına göre de mutluluk için yürüyüşün çok önemli olduğu belirlendi. Araştırmada çeşitli etkenlerde göz önüne alındığında böyle bir durumun ortaya çıkması uzmanları şaşırttı.

spor
spor

Mutluluk için Yürüyüş

Ev ile iş arasında ki mesafe ne kadar çok artarsa mutluluk ters orantılı bir şekilde azalıyor. Ancak işe ve eve yürüyerek ya da bisikletle gidildiğinde ise mutluluk artıyor. Mutluluk için araba ve eve gerek olmadığı insanın kendi içerisinde mutlu olmasının önemli olduğu bu araştırmaya göre bir kez daha kanıtlanmış oldu. Sizde hem sağlıklı olmak hem de mutlu olmak için hayatınızdan yürüyüşü eksik etmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu