Teknoloji

iPhone’da Gizli Klasör Oluşturma

iPhone üzerinde gizli klasör nasıl yapılır? iOS 9 işletim sistemini kullanarak İphone gizli klasör oluşturabilirsiniz. Gizli klasör oluşturmak için bazı komutları takip etmeniz gerekir.

iPhone gizli klasör oluşturma nasıl yapılır? İphone’da gizli klasör yaptıktan sonra bu dosyaları bulmanız zor olabiliyor. Bu nedenle hem gizlik klasör oluşturma hem de klasörleri görebilmeniz için detayları sizlere sunuyoruz.

iPhone’da Neden Gizli Klasör Özelliği Kullanılır?

iPhone telefonlarınızda dosyalarınızı saklamak isteyebilirsiniz. iPhone cihazınızda gizli dosya oluşturabilirsiniz. Bu özelliği kullanarak iPhone cihazınızda kullandığınız uygulamaları da gizleme imkanınız bulunuyor.

iPhone’da gizli klasör oluşturmak için, App Store’dan ikincil bir uygulama indirmeniz gerekir. Bu uygulamayı kullanarak simge ataması da yapabilirsiniz.

iPhone’da Gizli Klasör Oluşturma Adımları

iPhone telefonunda gizli klasör oluşturmak için izleyeceğiniz adımlar;

  • Duvar kağıdı oluşturun,
  • App Store uygulamasını açıktaın sonra App Icons Free-Cool Icon Themes, Backgrounds Wallpapers dosyasını indirin,
  • Klasörün görünen ismini “[ ]” olarak değiştirin.

Duvar Kağıdınızı Değiştirin

iPhone gizli klasör kısayolu yapmak için ilk önce ana ekranınızın duvar kağıdını değiştirmeniz gerekiyor. Duvar kağıdının düz beyaz renkte olması tavsiye edilir. Duvar kağıdının uygulama kısayolunun üzerinde olması gerekir.

Şeffaflık Ayarlarınızı Tamamlayın

Telefonunuzun kontrast değerini arttırmanız gerekir. Beyaz duvar kağıdını tercih ediyorsanız şeffaflık özelliğini kaldırmalısınız. Eğer gri duvar kağıdı kullanıyorsanız şeffaflık değerini azaltmalısınız.

Görünmez Simgeler Oluşturalım

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra “Simge Oluştur” bölmünü aktif edin. Daha sonra “Bağlantıya Git” seçeneğini işaretleyin. Bu bölümden” Film Rulosu” seçeneğini tıklayın ve duvar kağıdını oluşturun.

Gizli Klasör Oluşturma

Gizli simgeyi yaptıktan sonra klasörü rahatlıkla kurabilirsiniz. Normal klasör oluşturduktan sonra görünmez simge yapmanız gerekir.

Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Ana ekranda onlarca klasör bulunuyor. Bu klasörler içerisinde gizli kalmış uygulamaları bulmak daha zor duruma gelebiliyor. Durum böyle olunca iPhone’da uygulamayı hızlı bir şekilde bulmak için Spotlight araması gerçekleştirebilirsiniz.

Spotlight Araması Nasıl Kapatılır?

Spotlight’ı kullanarak üçüncü kişiler dosyalarınıza erişmek isteyebilir. Bunu engellemek için Ayarlar > Siri ve Arama menüsüne giriş yaparak özelliği kapatabilirsiniz. iPhone gizli klasör oluşturma işlemleri bu şekilde tamamlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu