Eğitim

İlköğretim Mezunları Açıköğretim Lisesine Nasıl Kayıt Olur?

İlköğretim mezunları Açıköğretim Lisesi için kayıtlarını Mesleki Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitimi Merkezlerince kolayca gerçekleştirebilir.

İlköğretim mezunları Açıköğretim Lisesi yeni kayıt işlemlerini Mesleki Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitimi Merkezlerince kolayca gerçekleştirebilir. Açıköğretim Lisesi resmî web sitesinde belirtilen iş takviminde başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar Açıköğretim Lisesi için kaydını yaptırabilir. Yeni kayıt yaptıracak kişiler ikamet ettiği bölgede bulunan Mesleki Eğitim Merkezi ya da Halk Merkezi ile irtibata geçerek hızlı bir şekilde başvurularını oluşturabilir.

Açıköğretim Lisesine Geçiş Yeni Kayıt İşlemleri

Öncelikle Açıköğretim lisesine geçiş yapacak adayların gerekli şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Bunun için ilk olarak;

  1. Bankaya yeni kayıt ücretini ödemelisiniz!

Açıköğretim Lisesine ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilerin her yıl belirtilen tarihte yeni kayıt katılım ücretini ödemesi gerekmektedir. Açık Lise 3. Kayıt işlemleri ve yeni kayıt yenileme işlemleri yaşanan salgın hastalıktan dolayı 30 Nisan 2021’den 17 Mayıs 2021 tarihine ertelenmiştir. İlgili adayların bu tarihte başvuru yapması ve belirtilen bankaya ödeme yapılmalıdır. Açıköğretime ilk kez kayıt yapacak adayların 50 TL ödemesi gerekmektedir. Türkiye Vakıflar Bankası şubeleri veya İnternet Bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Hesabına Açıköğretim Lisesi ilk kayıt ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

  1. Yeni Kayıt İşlemleri İçin İrtibat Bürosuna Gitmelisiniz!

Yeni kayıt için ücretini yatırın ve dekontunuz ile irtibatta olduğunuz büroya gidin. Aynı zamanda nüfus kayıt bilgileriniz, fotoğrafınız ve İlkokul diplomanız gibi gerekli belgeleriniz AÖF Lisesi sistemine kayıt edilir. Kayıt işlemi tamamlanan öğrenciler ‘’Ön Kayıt’’ yaptırmış olur. Bu işlemi yaptığınız irtibat bürosu tarafından öğrencinin sisteme girebilmesi için öğrenci numarası ile şifre verilmektedir. Siteye resim aktarıldıktan sonra kredilendirme yapılır. Tüm bilgi girişleri tamamlanmadıktan sonra ön kayıt durumunda öğrenci aktif olarak görülür. Daha sonra öğrencinin ders seçimi yapması gerekir.

  1. Derslerinizi Seçmelisiniz!

Yeni kayıt oluşturduktan sonra öğrencilik durumunuz aktif görünecektir. Size verilen öğrenci numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak derslerinizi kolayca seçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu