Hamilelik

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Başlar?

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Başlar? Hamilelik belirtileri hamileliğe hazırlanan veya anne adayı olmak isteyen bireyler için bu belirtilerin ne zaman başlayacağı ve nasıl olacağı merak edilir.

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Başlar? Hamilelik belirtileri için döllenmenin oluşumundan sonra 5 veya 10 gün içinde başlar.  Regl öncesi ve sonrası şişkinlik durumu çok sık yaşanır. Bu durumun belirtileri arasında da şişkinlik vardır. Ayrıca çoğu kişi belirtileri fark etmez. Bu durumda ise en büyük belirti olarak karşınıza adetin gecikmesi çıkar. Adet gecikmişse ve üzerinde gün geçmişse bu durumda hamile olduğunuz ortaya çıkar. Ancak net bir bilgiye ve sonuca ulaşmak adına bir uzmandan da yardım alınabilir.

Hamileliğin Erken Belirtileri

Hamileliğin erken belirtileri arasında akıllara ilk olarak kusma gelebilir. Ancak kusma erken belirtiler arasında herkeste görülmez. Bazı kişilerde görülen bir durumdur. Kusma daha çok ilerleyen süreçlerde ortaya çıkar. Bunun yanı sıra sık sık baş dönmesi yaşanması da bu belirtiler arasında sayılabilir. Ayrıca kişide sık sık uyuma isteğinin olması ve kendini her zaman halsiz hissetmesi de erken belirtiler arasında yer alır. Çünkü hamile olan bir kişinin bünyesi normal bir kişinin bünyesi ile kıyaslandığı zaman daha yorgun ve bitkin düşer. Bu tür durumlarda ise kişi her zaman uyumak ister. Tüm bunlar özellikler erken dönemde başlayan belirtiler arasında yer alır.

Hamilelikte Sık Yaşanan Erken Belirtiler

Kişide mevcut aşerme isteği de erken belirtiler arasında yer alır. Çok yürümeden dolayı ayakta şişkin oluşur. Uzun mesafeli yürüyemez ve hemen yorulur. İştahı açıldığı için sık sık yemek yeme isteği ortaya çıkar. baş ağrısı yaşanmaya başlar. Vücut sıcaklığında da bazı durumlarda artış gözlemlenir. Hamile biri hastalıklara daha fazla açık olduğu için eğer kış ayındaysa nezle ve grip olabilir. Göğüslerde bir takım hassasiyet durumu ortaya çıkmaya başlar. Karın etrafı ve beli çok sık ağrımaya başlar. Tüm bunlar hamileliğin erken belirtileri arasında yer alır. Hamileliğin sık yaşanan erken belirtileri sizde de yaşanıyorsa bu durum büyük ihtimalle hamile olduğunuzu gösterir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu