Güzellik

Güneş Yanığına İyi Gelecek Güneş Kremleri Nelerdir?

Güneş Yanığına İyi Gelecek Güneş Kremleri Nelerdir? Güneş yanığı oldukça ciddi bir durumdur. Sizler de güneş yanığına iyi gelecek güneş kremlerini öğrenmek için makalemizi dikkatle okumalısınız.

Güneş yanığına iyi gelecek güneş kremleri, güneş yanığından korunmak isteyenlerin ya da oluşmuş güneş yanıklarını iyileştirmek isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Güneş, ışınlarına çok fazla maruz kalındığında oldukça zararlı olabilir. Çok etkili olan bu ışınlar cildimizde yanıklara sebep olur. Bu yanıkların oluşmaması için önlem almalıyız ya da güneş yanığı oluşması durumunda hemen tedavi etmeliyiz. Peki, güneş yanığına iyi gelen güneş kremleri nelerdir?

Güneş yanığına iyi gelen kremlerin bilinmesi ve yanıklara müdahale edilmesi gereklidir. Güneş yanığına aloevera sürmek gibi alternatif çareler olsa da bu yanıkların eczaneden alınan yanık kremleri ile tedavi edilmesi daha doğrudur. Öncelikle yanıkların oluşmasının engellenmesi gereklidir.

Güneş Yanığından Nasıl Korunabiliriz?

Güneş yanığından korunmak için çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmamanız gereklidir. Güneş ışınlarının yoğun olduğu öğle saatlerinde güneşe çıkmaktan kaçınılmalıdır. Bunlara ek olarak güneşten korunmanın en etkili yolu güneş kremi kullanmaktır. Güneş kremlerinde Spf 50 korumalı kremlerin tercih edilmesi gereklidir. Güneş kremlerinin düzenli olarak tazelenmesi de atlanmaması gereken bir detaydır. Eğer güneşin yoğun olduğu saatler ise şapka gibi kıyafetler ile cilt korunmalıdır.

Güneş Yanığına İyi Gelen Kremler Nelerdir?

Güneş yanığına krem sürmek evde uygulanan diğer yöntemlerden çok daha etkili bir yöntemdir. Yanıklara iyi gelen birkaç krem mevcuttur. Bu kremleri eczaneden satın alabilirsiniz.  İşte güneş yanığı için kullanılan kremler…

  • Hametan adlı krem normalde bir pişik kremi olsa da yanık tedavi etme özelliği de vardır.
  • Herkesin bildiği Bepanthen krem yanıkların acısını azaltmada ve cildi rahatlatmada etkili olan bir kremdir. Bu kremi bolca kullanmanız cildinize asla zarar vermeyecektir.
  • Stilex adlı jel krem ise normalde kaşıntı için kullanılan bir jel olsa da yanıklara çok iyi gelen bir ilaçtır.
  • Son olarak da Silverdin yanık kremi, güneş yanıkları dahil tüm yanıklar için kullanılan bir kremdir. Güneş yanığı için en etkili krem olduğu söylenebilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu