Diyet

Günde 1,5 Litre Su İç 2,5 Kilo Ver

Diyet yaparken kilo verme konusunda zorlanıyorsanız öncelikle nerede hata yaptığınızı düşünmeniz gerekiyor. Pek çok kişi diyet programına harfiyen uyduğu halde fazla yağlarından kurtulması planladığından çok daha uzun zaman alabilir. Bunun yaygın nedenlerinden biri de su tüketimine gerektiği kadar özen gösterilmemesidir. Oysa su içerek kilo vermek son derece kolay olmaktadır.

Günde 1,5 Litre Su İç 2,5 Kilo Ver
Günde 1,5 Litre Su İç 2,5 Kilo Ver

Günde 2 Litreyi Aşmayın

Su tüketiminin yeterli düzeyde olması, vücuttaki fazla yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar. Eğer su tüketmezseniz bu durumda gün boyunca hiçbir şeye yemeseniz dahi kilo vermeniz olanaksız hale gelir. Bir başka deyişle su içmek, zayıflamanızı sağlayan sistemi harekete geçiren altın bir anahtardır.

Günde 1,5 Litre Su İç 2,5 Kilo Ver
Günde 1,5 Litre Su İç 2,5 Kilo Ver

Gün içerisinde su içerek kilo vermek şayet diyet programları ile desteklenirse, hızla fazla kilolarınızın tümünden kurtulmanız mümkün olacaktır. Ancak su tüketiminin de günde 2 litreyi asla aşmaması gerekiyor. 2 litreden daha fazla su tüketirseniz böbrekleriniz ile ilgili çeşitli sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu yüzden oranlara her daim dikkat etmek gereklidir.

Genellikle uzmanlar 1,5 litre su tüketilmesi durumunda ve beslenme noktasında da dikkatli davranılırsa bir ayda 2,5 kilo vermenin mümkün olduğu görüşünü savunuyor. Bu iddiayı destekleyen çeşitli araştırmalar da yapıldığı için denemeye değer bir görüş olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu süreçte kalori değeri yüksek gıdalardan uzak durulması ve ölçülü bir beslenme programının takip edilmesi de gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Su hayattır. Susuz bir hayat olmaz istesek de olamaz yani. Suyu bol bol tüketmemiz gerekiyor her açıdan iyi gelindiği biliniyor ama sınırı geçmemek lazım fazla içtiğimizde de yarardan çok ciddi rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu