Moda

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir?

Her zaman ev dekorasyonunda gri koltuk takımı ne renk ile kombinlenir? Bu çok araştırılan konuyu kısaca açıklayacağız.

Gri koltuk takımı perde uyumu için evinizin ya da kullanılacak mekanın  ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Mesela; dekorasyon yapmak istediğiniz oda küçükse  koltuk rengine bakmaksızın mutlaka açık renk perde seçmek gerekir. Aynı zamanda  güneş ışığından fazla yararlanmayan bir odanız varsa  da yine perde renk seçimini açık renk seçmelisiniz.  Bazı durumları  göz önüne sermeniz gerekmektedir. Küçük salon veya  oturma odası için renkli perde seçiminde  bulunmak istiyorsanız gri koltuk takımı için siyah beyaz geçişleri olan perde seçebilirsiniz.

 

Gri koltuk takımına uygun perde seçimi için gri koltuklara uygun renklerin belirlenmesi işimizi oldukça çok kolaylaştırabilmektedir. İç mekan bilgisine sahip olan kişiler  tarafından belirlenen,  gri renk koltuğa perde rengi olarak sarı renk, krem rengi, bej ve tonları, altın ve bal rengi ile yeşil renk ve son olarak da gri renk tercih edilebildiğini görmekteyiz. Dekorasyon çok önemli  yapılması gereken bir iş olmaktadır. Tabii ki gri koltuğa uygun perde renkleri ile odanın diğer aksesuarlarını da kombinlemek gerekir. Bu hususta gri koltuklar ile kullanılacak kırlent ve  yastık renkleri de çok önemli bir husus olmaktadır.

Gri Koltuk Takımı

Gri Koltuk Takımı

Ayrıca vazo ve puf gibi diğer mobilya aksesuar ürünleri ile de odadaki rengi dengelemek çok kolay olacaktır. Koyu gri koltuklarınız var ise  uygun perde renkleri arasında açık ve pastel tonlar tercih edilmelidir. Açık gri koltuklar için ise  tam tersi  oluşturacak koyu tonlar seçilmelidir. Gri koltuk takımı kumaş renkleri desensiz düz gri renkten ise  açık zemin üzeri için renkli desenlere sahip perdeler çok güzel uyum yakalamanızı sağlamaktadır. Bu renkler odadaki hakim renk olan griyi dengelediği için  mekanı da hareketlendirmektedir.

Gri renk koltuklara ne renk perde sorusu için renk sıralaması yapmak isterseniz,

  • Lila rengi,
  • Mürdüm rengi,
  • Fuşya rengi,
  • Turuncu rengi,
  • Pembe rengi,
  • Sarı ve nar çiçeği de  oldukça güzel dekorasyon yapmanız için kolay seçim olmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu