Güzellik

Göğüs Büyütücü Kremler Nedir? İşe Yarar mı?

Göğüs büyütücü kremler işe yarıyor mu sorusu göğüsü küçük olan kadınlar tarafından sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Estetik bir vücuda sahip olmak her kadının hayalidir. Bizde yazımızda göğüs büyütücü kremler işe yarıyor mu? Bu sorunun cevabına bakalım.

Göğüs büyütücü kremler son yıllarda kadınlar tarafından oldukça rağbet görüyor. Orantısız vücut ölçüleri, gebelik sonrası göğüslerde küçülme, genetik faktörler gibi birçok durum kadınları bu tarz kremlere yönetiyor. Bizde yazımızda göğüs büyütücü kremler neler ve bu kremler işe yarıyor mu bu konulara değinelim.

Göğüs Büyütücü Krem Çeşitleri

Birçok kadın göğüslerinin görüntüsünden memnun değildir. Genetik faktörler olabileceği gibi doğum sonrası göğüs küçülmesi ve sarkması, düzensiz kilo alımı nedeniyle orantısız vücut ölçüleri kadınları mutsuz eden nedenlerdir. Yine de buna yönelik çözümler yok değil. Tıbbi müdahalelerle silikon gibi uygulamalar olsa da kimi buna kuşkuyla yaklaşırken kimi de maddi olarak bu işlemi yaptıramamaktadır. Piyasada bulunan göğüs büyüttüğünü iddia eden birçok krem kadınlara daha cazip gelmektedir. Şerbetçiotu kremi, keten tohumu kremi, çemen otu kremi gibi kremler doğal içerikli göğüs büyütme yolları arasında yer alır. Bunlardan başka sebze yemenin göğüs büyütücü etkisi olduğunu ileri sürenler var. Örneğin lahana yemenin göğüs büyütücü etkisi olduğu iddia edilse de henüz bunu kanıtlayan bir veri yoktur. Göğüs büyütücü doğal kremler kadınlar tarafından hala büyük ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor.

Göğüs Büyütücü Kremler İşe Yarar Mı?

Kadınlar göğüs büyütücü kremlere ilgi gösterse de bunun doğruluğu tartışılır. Üstelik her geçen gün yeni bir marka çıkarak göğüs büyütmeye dair kendilerince insanları buna ikna etmeye çalışmaktadır. Rahatlıkla her aktarda bulunabilen ve oldukça uygun fiyatlı olan bu kremler böylelikle güncelliklerini korumaktadırlar. Bunları kullanan pek çok kadında bu kremlerin göğüs büyütmede etkili olduğunu iddia ederler. Fakat uzmanlar göğüs büyütücü kremler işe yarıyor mu? Sorusuna farklı cevaplar verirler. Göğüs büyütücü kremlerin pek çoğunun kullanımları günde iki defa beşer dakika göğüs bölgesine masaj yapmaktır. Uzmanlarda her gün yapılan bu masajın göğüslerde ödem yarattığını ve bunun sanki büyüme etkisi gibi algılandığını söylerler. Yani uzmanlar bu kremlerin göğüs büyütmede hiç bir etkisi olmadığı kanısına varırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu