Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Moda Mı, Beğeni Mi?

Ev Dekorasyonunda Moda Mı, Beğeni Mi? Dekorasyonun da bir modası vardır. Moda, içinde bulunan zamanda en yoğun tercih edilen ve kullanılan şeylerin oluşturduğu beğenidir.

Ev Dekorasyonunda Moda Mı, Beğeni Mi? Tasarım için moda nasıl fikir verecek bir enstrüman ise insanların beğeni ve talepleri de bir o kadar önemli bir belirteçtir. Tasarımı, farklı seçenek ve son moda ürünü dekorasyon ürünleri kullanarak da keyifli bir hale dönüştürmek pekâlâ mümkündür.

Moda mı Beğeni mi?

Tasarım, dekorasyon modasını yakından takip edip tüm seçenekleri sentezleyerek de oluşturulabilir. Genelde dekorasyonla, sadeliğin ön planda tutulduğu, yaşam alanlarında huzurun hissedildiği ortamların oluşturulması amaçlanmaktadır. Bazen çiçeklerin etkin bir şekilde kullanıldığı ve pastel tonların mekana hakim olması sağlandığı zaman huzur elde edilir. Kareli desenler ve bu temel tabanda kumaşların hakim olduğu ev eşyaları kullanılarak bir stil oluşturulabilir.

Sade evin dingin yapısı hedefiyle tercih edilen kareli kumaş desenleri, perdelerden mobilyalara evdeki eşyalarda belli bir ahenkle kullanmakla, kişisel tarzın yansıması sağlanmaktadır. Açık renkleri odak noktasına alarak oluşturulacak bir konsept ile uyumlu yardımcı unsurların bir bütünlük arz etmesi gerekmektedir. Tasarımda bütünlük, modadan daha önemlidir. Bir fikir elde etmek için başvurulacak adresler bulunmaktadır.

Yeniliklerin Takibi

Görsel temel tabanlı mekanların göz önüne serildiği dergi benzeri kaynaklar, moda ya da ilgi uyandıran fikir vermesi açısından önemlidir. Yeni eşyalar görmek, son aksesuar akımların farkını gözlemlemek, dekorasyon tasarımında oldukça faydalıdır. Bazen öğrenilecek bir yöntem ve yeni bir tarz, insanın ufkunu aça bilmektedir. Görsel olarak bir fotoğrafa bakarak için ısınması, benzerini oluşturma çabasına neden olabilmektedir. Mekan taklidi de bazen işe yaramaktadır.

İnsan, yaşam alanı üstünde ne yapması gerektiğine dair kafasında fikirler oluşurken fikrin olgunlaşması, göreceği bir dergi ya da izleyeceği bir programla gerçekleşe bilecektir. Bir mutfak tasarımı ile kendi fikirleri pekiştiğinde, ortaya harika bir dekorasyon imkanı çıkacaktır. Ada mutfak tarzının getirdiği fikri kendi evinde uygulama, bambaşka bir olay olarak karşılana bilecektir. Vintage mobilya çeşitleri gibi ürünlerin gözlemlenmesi ile ya da countr tarzından edinilen esintileri kullanmakla keyifli bir ortam ortaya çıkarıla bilinecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu