Dekorasyon

Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanmak İster Misiniz?

Dekorasyonda kendin yap seviyorsanız eski dergilerinizi ev dekorasyonunda kullanmak son derece farklı stiller yaratmanızı sağlayacaktır.

Farklı stiller yaratmak isterseniz eski dergilerinizi ev dekorasyonunda kullanmak iyi bir çözüm olabilir. Eski dergiler dekorasyon için oldukça önemlidir. Çünkü birçok kullanım alanı açmak istediğinizde size yardımcı olacaktır. Bir raf ya da gazetelik yapmak istediğinizde bu dekoratif ürünleri tercih edebilirsiniz. Dekorasyonda tercih edeceğiniz birçok ürün gibi bu ürünleri de güvenle kullanmanız mümkün olacaktır. Oldukça yaratıcı çalışmalar yapanlar için tablo, kutu, raf ve gazetelik gibi ürünler yapılabilir. Ayrıca saat gibi ürünlerin de kullanılması mümkün olabilir.

Duvar Sanatları

 

Dergilerin rulo haline getirilmesi için tercih edeceğiniz birçok dekorasyon önerisi olacaktır. Bunun için dergi rulolarından duvar sanatı ürünleri yapabilirsiniz. Değişik boyutlarda tercih edeceğiniz bu ürünler, duvara yapacağınız farklı grafik sanat ürünlerinin oluşması konusunda yardımcı olacaktır. Dekoratif açıdan değişik ve ekolojik bir çalışma istiyorsanız eski dergileri çok iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Geri dönüşümü sevenler ve çevre bilincini oluşturmak isteyenler genelde şık konseptlerin oluşturulması için bu tür malzemeleri geri dönüşümde kullanır. Dergi ruloları kendin yap işlerinde başarıyla sonuçlanan  dekoratif ürünler ortaya çıkarır. Duvar sanatlarının yanı sıra, bardak altlıkları şeklinde de tercih edilebilir. Memnun kalacağınız bir stil yaratmak istediğinizde şık konseptlerle dergi kağıtlarından değişik parçalar oluşturabilirsiniz.

Dergilerden Tablo Yapmak

 

İlkokullardan başlayan bu tür uygulamaların en popüleri, dergilerden tablo yapmaktır. Alt kısımlara yapıştırdığınız dergi sayfalarıyla tüm tabloyu kaplayın. Daha sonra şekilli kestiğiniz bir fon kartonuyla üzerini kapayın. Son derece şık ve farklı bir tablo ortaya çıkarmış olacaksınız. Aynı zamanda birçok üründe olduğu gibi, tablo çeşitlerinde de farklı konseptlerin ortaya çıkması sağlamaktadır.

Eski dergilerden saksı yapmak da son derece sık tercih edilen bir etkinlik olacaktır. Bir saksının çevresini eski dergilerin parçalarıyla kaplayarak çok şık nüanslar yaratabilirsiniz. Özellikle tablo çeşitlerini tercih ederek kullanacağınız kombinleri oluşturmanız kolay olacaktır. Şık ve özel bir konsept oluşturmak için sevdiğiniz dekoratif ürünleri eski dergilerden üç boyutlu olarak yapmayı deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu