Diyet

Çörek Otu Yağı ile Zayıflama

Çörek otu diyeti nedir? Çörek otu yağı zayıflatır mı?  Çörek otu yağı diyeti nasıl uygulanır? Çörek otu yağının faydaları nelerdir?

Çörek otu yağı diyeti nedir, kilo vermek isteyenler için önerilecek bir diyet çeşididir. Genelde mutfakta hamur işlerinde kullanılan çörek otunun sağlık açısından da birçok faydası var. En bilinenlerden biri metabolizmayı hızlandırıyor. Bu hızlandırma ile kişiyi uzun süre zayıf tutuyor.

Çörek otu ve çörek otu yağı iştah kesme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile kolay bir şekilde kilo verilmektedir. Sağlıklı bir şekilde iştah kesilecek yollardan biridir. Çörek otu yağı kullanım sırasında iştahın azaldığı fark edilecektir.

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı Diyeti Nasıl Uygulanır?

Kilo vermek için kullanılan çörek otu yağını içerek kullana biliyorsunuz. Ancak ölçülü ve dikkatli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Çörek otu yağı diyeti nasıl uygulanır; sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı içilmesi gerekir. Yarım saat aradan sonra kahvaltı yapılması gerekir. Ara öğünlerde yoğurt, ayran veya süt içilirse içine bu çörek otu yağı ilave edilebilir. Geceleri ise yatmadan önce bir bardak ılık suyun içine bir çay kaşığı çörek otu yağı ile karıştırıp içilmelidir.

Yemek öncesi veya yemek sonrası bir tatlı kaşığı çörek otu yağı tüketimi iştahınızı açar. Eğer yemekle beraber tüketmek isterseniz salatanıza, yoğurt veya çorbanıza bir tatlı kaşığı ilave ederek tüketebilirsiniz. Bu tada alışık olmadığınız için başlarda biraz garip gelebilir.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otunun birçok derde deva olduğu bilinen bir gerçektir. Peki çörek otu yağı faydaları nelerdir;

  • Bağırsakları düzenler. Kabızlığı giderir. Çörek otu bağırsaklardaki katılaşmayı engelleyerek bağırsaktaki nem dengesini sağlamaktadır. Bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Sindirimi kolaylaştırır. Karaciğer sindirim işlevini etkiler. Çörek otu karaciğerin temizlenmesini sağlamaktadır.
  • Çörek otu yağı metabolizmayı hızlandırır. B vitamini vücut için en önemli vitamindir, bu vitaminin eksikliği ise vücutta yağ depolamasına ve tüm vücut sisteminin yavaş çalışmasına neden olmaktadır. İşte çörek otu B vitamini bakımından oldukça zengin olduğu için kilo vermenizde yardımcı olacaktır. Düzenli kullanımı sayesinde vücut fazla yağlardan kurtulacaktır. B vitamini eksikliği yaşamayanlar, çörek otunu tükettiğinde fazla kalori yaktıkları için kilo almazlar.
  • Çörek otu yağı açlık krizlerini Ayrıca kan şekerini dengeler. Hem zayıflatır hem de diyabette iyileştirici bir etkisi vardır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu