Moda

Erkek Kısırlığını Önlemede Etkili 7 Besin 

Erkek kısırlığını önlemede etkili 7 besin sağlığınızı etkileyen zararlı beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzlarından uzak kalmanıza yardımcı olacak yöntemlerle desteklendiğinde çocuk sahibi olmayı kolaylaştırıyor.

Erkek kısırlığını önlemek için yaşamsal alışkanlıklarınızı doğru bir şekilde düzenlemeniz birçok sorunun çözüme ulaşmasına yardımcı olacaktır. Obezite ve sağlıksız beslenme birçok sperm yapısını bozduğu için beslenme oldukça dikkatli olunması gereken bir süreçtir.

  1. Protein Odaklı Beslenme

Protein açısından zengin olan besinleri tüketilmesi son derece önemlidir. Özellikle son balığı, kes hayvanları ve ölçülü kırmızı et tüketiminin yapılması gerekir. Ancak aşırı protein alımı da sakıncalı olabilmektedir.

  1. Sebze

Yeşil yapraklı sebzeler ve taze gıdaların da erkek kısırlığına etkili oldukça fazladır. Çünkü bu besinlerin düzenli olarak tüketilmesi, sperm hareketliliğin artmasını sağlar. Kısırlıkla savaşan besinler arasında sebzeler ilk sıradadır. Brokoli ve karnabahar gibi birçok sebzenin yararını kısa sürede göreceksiniz.

  1. Kuruyemiş

Yer fıstığı, susam ve benzer yağlı tohumlar son derece yararlıdır. Kilo sorunu olan baba adayları için de atıştırmalık olarak iyi bir tercih haline gelecek olan kuruyemişlerin de kabuklu olarak tercih edilmesi gerekiyor. Ceviz, badem ve fındık da düzenli olarak tüketilebilir. Ciddi ölçüde afrodizyak olan bu besinler de son derece yararlıdır.

  1. Meyveler

Avokado gibi yağ bakımından zengin olan meyveler de güvenle tercih edilebilir. C vitamini yönünden zengin olan turuncu meyveler, kivi de düzenli olarak tüketildiğinde yardımcı olacak etkiler gösterecektir.

  1. Karnitin İçeren Besinler

Karnitin içeren besinlerin de erkek kısırlığı üzerinde olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Bu yüzden düzenli olarak tüketilebilir. Yapay karnitin de yararlıdır ancak çok fazla tüketilmemesi uygun bir karar olacaktır.

  1. Muz

Düzenli olarak tüketeceğiniz muz gibi potasyum içeren gıdalar oldukça yararlıdır. Birçok yiyecekle birlikte kullanılan tohumların tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Muzla birlikte bal, tarçın da tüketilebilir.

  1. Bitter Çikolata

Sperm arttırıcı besinler arasında bitter çikolata da yer almaktadır. Düzenli olarak tüketilen bitter çikolata sperm hareketliliğini arttırcaktır. L-Arginin HCL aminoasitlerinin bulunduğu çikolatada birçok antioksidan da bulunmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu