Güzellik

Cildi Pürüzsüzleştiren Ev Yapımı Maskeler Nelerdir?

Cildi Pürüzsüzleştiren Ev Yapımı Maskeler Nelerdir? Cilt bakımı, kendine özen gösteren herkes için çok önemlidir. Bu nedenle birçok cilt bakım ürünü sıklıkla kullanılmaktadır. Cilt bakımı söz konusu olduğunda evde bulunan malzemelerle maske hazırlamak da oldukça yaygındır.

Cildi Pürüzsüzleştiren Ev Yapımı Maskeler Nelerdir? Cildi pürüzsüzleştiren ev yapımı maskeler vardır. Bu maskeler sayesinde daha sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek söz konusu olabilecektir. Özellikle yumurtalı ve zeytinyağlı cilt maskeleri çoğu insanın favorisidir. Cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesi adına her iki bileşenle de harika maskeler hazırlayabilirsiniz. Bunun için ayrıntıları paylaştık.

Yumurtalı Cilt Maskesi Tarifi

Cildinizi gençleştirmek istiyorsanız; yararlanabileceğiniz çok çeşitli doğal malzemeler var. Eğer ki, cildinize kimyasal bileşen barındıran maskelerden kullanma taraftarı değilseniz, evde cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Pratik cilt maskesi tarifi arayanların popüler malzemelerinden biri de elbette yumurta akı olmaktadır. Yumurtalı cilt maskesi tarifi sayesinde cildinizin görünümünü düzgünleştirebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi iyice besleyebilirsiniz.

Yumurtalı Cilt Maskesi Tarifinin Yapılışı

Kırışıklıkları azaltmak, göz kapağı sağlığınızı iyileştirmek ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için yumurta akını direkt olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. İsterseniz zeytinyağı ile yumurta akını birleştirebilir ve yüzünüze sürebilirsiniz. Maskeyi on beş dakika bekletip sonrasında ise yüzünüzü yıkayın. Hızlı ve etkili bir sonuç için bu maskeyi haftada iki kez uygulamalısınız.

Zeytinyağlı Cilt Maskesi Tarifi

Cilt bakımına özen gösterenler için zeytinyağlı cilt maskesi tarifi iyi bir seçim olacak. Bu maske sayesinde cildiniz canlanacak ve çok daha pürüzsüz bir görüntü elde edeceksiniz. En önemlisi de zeytinyağlı maskenin etkisini bir günde görecek olmanız. Maskeyi uyguladıktan sonraki gün cildinizin ışık ışıl olduğunu fark edeceksiniz.

Zeytinyağlı Cilt Maskesinin Yapılışı

Bir yemek kaşığı zeytinyağını cildinize uygulayın. Bu aşamada peeling hareketleri yapmaya özen gösterin. Maskeyi gece yatmadan bir saat evvel uygulamalısınız. Bir süre sonra cildiniz, zeytinyağını emecektir. Bu nedenle, zeytinyağı cildinizde emilene kadar bekleyin. Dilerseniz ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Ancak genelde bu maskeyi uygulayanlar cildini durulamazlar. Cildinizin beslenmesi ve çok daha sağlıklı bir görünüm kazanması için haftada iki defa zeytinyağlı maskeyi tekrarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu