Anne-Çocuk

Bebeğinizi Anne Karnında Doğuma Hazırlayın

Bebeğinizi Anne Karnında Doğuma Hazırlayın! Hamileliğin dördüncü ayından itibaren bebekler ortamdaki sesleri duymaya başlar. 24’üncü haftadan sonra dış ortamın sesini de dinleyebilirsiniz. Özellikle hamilelik döneminde klasik müzik dinlemek, bebeğin anne karnında rahatlamasına ve sakinleşmesine yardımcı olur.

Bebeğinizi Anne Karnında Doğuma Hazırlayın! Bir bebek doğumdan sonra klasik müzik dinlediğinde kendini anne karnında gibi güvende hissedecek ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır. Klasik müzik dinleyen bebeklerin daha iyi matematiksel zekaya sahip olduğunu ve sosyal yönleri gelişmiş olduğunu hatırlatalım. Ayrıca doğumdan önce klasik müzik dinlemek anne adaylarının korku ve stresini azaltabilir ve bebeğin doğumuna hazırlanabilir.

  1. haftadan itibaren bebek duyduğu sesleri hatırlamaya ve annesine bilinçli olarak tepki vermeye başlar. Anne karnında ortam gürültüsünden uzak bir ortamda bebeğinizle sakin bir tonda konuşun. Bu tür konuşmalar onun sakinleşmesine yardımcı olacak, doğum stresini azaltacak ve onu mutlu edecektir. Hamilelikte yoga yapmak bebeğiniz için rahat, çok rahat bir doğum sağlar. hamilelik sırasında yoga yapın; Mide bulantısı, yorgunluk ve sırt ağrısı için çok etkilidir. Yoganın en büyük faydası doğum sırasında nefes almayı kolaylaştırmasıdır.

Anne Karnındaki Bebeğe Müzik Dinletmek Olumlu Mudur?

Bazı uzmanlar anne karnındaki bebekler için müzik dinlemenin müzik dinlerken kulaklık takmanın anneler için çok faydalı olduğunu söylerken bazıları bunun tam tersini iddia ediyor. Bunun nedeni, bebeğinizin dinlediğiniz müziği sevmemesi olabilir.

Bu nedenle bebeğiniz müzik dinlerken karnına kulaklık takmaktansa dinlemek istediği müziği seçip birlikte dinlemesinin daha iyi olduğu bilinmektedir. Hamilelikte müzik dinlemek hamilelerin stresini azaltır ve uyku problemi olmayan, stressiz bir anne oluşmasına yardımcı olur.

Bu nedenle annenin doğum yaptıktan sonra kısa bir süre içinde yaşayabileceği depresyonun üstesinden gelmek için faydalıdır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre, anne karnında müziği duyan ve doğumdan sonra da bununla büyüyen bebeklerin, duyma duyusu ve dil gelişiminin hızla ilerlediğini söylüyor. Bebek doğduktan sonra anne, bebeği izlerken melodiler söyler, bebeğin dil gelişimini desteklemeye yardımcıdır.

Bebeklere Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?

Kitap okuma etkinliği için çocukların duygusal ve kavramsal gelişimlerini hızlandırır. Bu, dil becerilerinizi ve dinleme becerilerinizi geliştirecektir. Araştırmalar, erken çocukluk döneminden itibaren kitap okuyan çocukların yaşıtlarından daha hızlı söyleyerek daha uzun cümleler kurabildiğini gösteriyor.

Ayrıca erken çocukluktan itibaren kitap okumak, çocukların kitapları sevmesi için bir temel oluşturur. Bu nedenle, ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu