Dekorasyon

Balkon ve Teraslar İçin Her Tarza Uygun Güneşlik Fikirleri

Güneşlik balkon ve teras gölgelendirmesi açısından son derece önemli bir dekorasyon detayı olduğundan balkon türüne göre değişmektedir.

Güneşlik balkon ve teras dekorasyonu konusuna dahil bir mekanizma olarak düşünülebilir. Yaz aylarında yoğun güneş ışığından uzak durmak için tercih edilen güneşlikler, genelde açılır kapanır modellerden yana tercih edilebilir. Bu şekilde işlevsel bir şekilde kullanılarak ihtiyaç halinde açılıp kapanabilir. Bununla birlikte özel olarak yapılan modeller de vardır. Ancak biz bu yazımızda kendin yap güneşlik modelleri önerisinde bulunacağız.

Kendin Yap Güneşlik Modelleri

 

Pratik olarak yapabileceğiniz ve maliyeti az olan güneşlikleri evinizdeki malzemelerle kolayca yapabilirsiniz. Tabi bunun için balkonunuzun müsait olması gerekecektir. Her balkon dekorasyon uygulamaya uygun olmadığı için istediğiniz gibi kullanamayabilirsiniz. Dış mekanlarda tercih edilen pimapen balkonların maliyeti yüksek olduğundan size daha ekonomik önerilerimiz olacak. Balkon için güneşlik özellikle  yan duvarları bulunan balkonlar için uygun olabilir.

Açılıp Kapanan Tenteler

 

Açılıp kapanan balkon tenteleri de çok sık tercih edilen dekorasyon ürünlerindedir. Farklı boyutlar ve bütçelerde planlanan bu ürünler, balkonunuzun şekline göre değişiklik gösterecektir. Özellikle küçük balkonlar için şık görünümler yaratabilirsiniz. Ancak evinizin genel imar planı ve apartman yönetimini konu hakkında bilgilendirmeniz uygun olacaktır.

Güneşlik

Balkon İçin Kendin Yap Perdeler

 

Balkon için kendin yap perde modelleri en pratik ve ekonomik çözümlerdir. Balkonunuzun dekorasyonuna uygun, canlı renklerde perdelerle güneşin geliş gidişini önleyebilirsiniz. Bunun için renkli tüller ve kumaşları bir arada kullanabilirsiniz.

Balkon Şemsiyeleri

 

Balkon şemsiyeleri de son derece pratik çözümlerdir. Özellikle küçük balkonlarda tercih edilen bu ürünleri kolayca kurup kaldırma imkanınız vardır. Her ne kadar artık modası olmasa da hala birçok kişi bu şemsiyelerle harika dekorasyon stilleri yaratıyor.

Açılır Kapanır Albert Genau Modeller

 

Açılır kapanır balkon sistemlerinden olan Albert Genau modelleri son derece şık yapılarıyla sizin için iyi bir seçim olabilir. Tamamen camla kapatılan bu alanları çok iyi bir şekilde kobinleyeceğiniz zebra perdelerle kombinleyebilirsiniz. Balkon için zebra perde modellerinin yanı sıra, daha değişik görünen hasır perdeler de tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu