Eğitim

Avrupa’da Eğitim Görmek İçin En İyi 10 Şehir

Avrupa ülkeleri eğitim almak için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yazımızda Avrupa’da üniversite eğitimi hakkında detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz.

Avrupa’da üniversite eğitimi oldukça kalitelidir.

  1. Londra – İngiltere

Londra, İngiltere ve Avrupa’nın en iyi eğitim şehirlerinden birisidir. Öğrenciler dil ve üniversite eğitimi için burayı çok tercih etmektedir. Londra’da kaliteli bir eğitim alırken boş zamanlarınızda eğlenceli vakit geçirme imkanınız bulunur. Aynı zamanda buradaki müzelere giriş öğrenciler için ücretsizdir. Ayrıca konaklama ve iş konularında da birçok olanak vardır. Dünyaca ünlü birçok Üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

  1. Sydney – Avusturalya

Avustralya’nın görkemli şehirlerinden birisidir. Öğrenci şehri olmasıyla bilinmektedir. Çok tercih edilmesinin nedeni yaşam ve eğitim kalitesinin yüksek olmasıdır.

  1. Tokyo – Japonya

Dünyanın en iyi üniversite şehirleri arasında yer almaktadır. Uluslararası öğrencilerin sıkça tercih etmesinin en büyük sebebi finans merkezi olmasıdır. Ayrıca iş ve staj imkanları açısından oldukça avantaj sağlamaktadır. University of Tokyo ve Waseda University, Japonya’nın en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Eğitim ücretleri Amerika ve Avrupa’ya göre daha ucuzdur.

  1. Boston – ABD

Boston, Dünyaca ünlü Harvard ve Massachusetts Institute of Technology gibi üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden Amerika’nın en çok tercih edilen üniversite şehridir. Özellikle eğitim, sağlık, teknoloji, finans alanlarında önemli olan bir merkezdir.

  1. Paris – Fransa

Fransa’nın iyi derecede eğitim görebileceği bir şehirdir. Burada yaşam pahalı olması rağmen yüksek yaşam kalitesi sunar. Paris Şehri’nin 17 üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasına yer almaktadır.

  1. Münih – Almanya

Berlin eğitimde önde gelen şehirler arasında bulunmaktadır. Devlet üniversitelerinde AB üyesi bulunmayan ülke vatandaşlarına uyguladıkları ücretsiz eğitim seçeneklerinden dolayı sıklıkla tercih edilir.

  1. Zürih – İsviçre

Zürih, iyi bir üniversite eğitimi için oldukça idealdir.   Ünlü Nobel ödülü almış Zürih Üniversitesi burada bulunmaktadır. Ayrıca AB üyesi olmayan öğrencilere düşük ücretli eğitim verir.

  1. Seul – Güney Kore

Seul, Güney Kore’nin başkentidir. Bu şehrin üniversitesinden mezun olan öğrenciler, işe alınma konusunda neredeyse ilk sıradadırlar.

  1. Dublin – İrlanda

İrlanda’nın bir kentidir. Dublin’de öğrenciler için büyük fırsatlar vardır.

  1. Lyon – Fransa

Lyon Erasmus öğrencileri için son derece popüler bir kenttir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu