Diyet

Aristo Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

Aristo Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli? Adını ünlü filozoftan alan Aristo Diyeti, hakkında ki bilinmeyenleri sizler için araştırdık. Aristo diyeti nedir, nasıl yapılır, dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir ve uymanız gereken kurallar temel noktalar nelerdir, sizler için araştırdık. Aristo Diyeti hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Aristo Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli? Aristo diyeti sebze, çiğ meyve besinleri ile oluşturulan bir diyet çeşididir, Aristo diyetini doğru bir şekilde uygulayarak 10 günde 6 kilo verebilirsiniz. Aristo diyeti sağlıklı beslenmeyi hedef alan bir diyet türüdür. Aristo diyetinde çok sert tek bir kural vardır.

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır

Aristo diyetinin tek kuralı glutenli gıdaları tüketmemektir. Aristo diyeti diğer diyetlere oranla verilen kiloları tekrar geri almamayı sağlar. Aristo diyeti düzenli uygulandığı takdirde gerçekten verimli sonuçlar elde etmektedir. Örneğin sabahları ılık suyun içerisine bir çay kaşığı bal ve biraz limon suyu ekleyerek vücudunuzun temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kahvaltımız da kesinlikle ekmek tüketmelisiniz. Peynir salata yeşillikler haşlanmış yumurta, açık çay, yeşil çay, papatya çayı gibi besinler tüketmelisiniz. Öğlen yemeğinde protein ağırlıklı beslenmek ise Aristo diyetinin temelini oluşturmaktadır. Özellikle et tavuk balık tercih etmelisiniz, Akşam yemeği de öğle yemeğinizin benzeri türünde olmalıdır, Aristo diyetinde ara öğünler ise oldukça önemlidir, karbonhidrat ihtiyacınızı de engelleyebilmek için şeftali yeşil elma portakal gibi ürünleri tercih etmelisiniz. Ara öğünleri yemeklerimizden 2-3 saat sonra yemeli ve gün içerisinde 2,5 litreye yakın su içmelisiniz.

Aristo Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Aristo diyetine göre mevsim meyveleri niçin şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Bu sebeple sebze tüketimine ağırlık verilmektedir. ıspanak semizotu kereviz lahana gibi sebzeler de beslenme programından eksik edilmemelidir. 3 gün boyunca sebze ve meyve yediğiniz takdirde beyindeki epifiz beziniz temizlenir ve hormonlarını düzene girer. Özellikle kan şekerini etkilemeyecek olan meyve ve sebzeleri tercih etmelisiniz. Aristo diyetinde glutenli gıdalar yenilmemesi gereken yiyeceklerdir. Aristo diyetinin en katı kuralı ise budur. Diyetinde yulaf yulaflı bisküviler çavdar ekmeği buğday ekmekleri beyaz onu çeşitli hamur işleri tüketilmektedir. Özellikle bu tarz ürünlerden yapılmış gıdaları tüketmemeliyiz tavsiye edilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu