Yaşam

Yaz Günlerinde Çocuklarınıza Dikkat Edin

Yaz Günlerinde Çocuklarınıza Dikkat Edin

 

Her anne çocuğunu özenle korumak ister. Yaz ayları çocukların cildine yararlı olmakla birlikte bilinçli davranılmadığında büyük zararlara sebebiyet vermektedir. Yazın havalar güzelleşmekte ve her an her zaman sokağa çıkmak için can atan çocuklarımız olmaktadır. Oyun oynamak için, bisiklet sürmek için arkadaşlarıyla gezmek için sürekli dışarıya çıkmak için izin istemekte ve anneler onları kıramadığı için izin vermektedir.

Yazın çocuklar üzerindeki zararlı etkisi

Yaz ayları en güzel, en cıvıl cıvıl aylardan biri olmasına rağmen hastalıkların en çok arttığı ve daha dikkatli davranılması gereken aylardan biridir. Yaz aylarında çocukların derileri hassas olduğu için daha çok zarar görmektedir.

Yaz aylarında öğle vaktinde güneş ışınları dik gelmekte ve en yüksek etkisi o zaman belirmektedir. Bu saatlerde dışarıda oynayan ya da dışarıda bulunan çocuklar güneşin dik ışınlarına maruz kalmış olacaktır. Bu dik ışınlar beyne zarar vermekte ve bu zararlı ışınlar altında uzun süre durulduğunda beyne hasar verip beyin kanamasına kadar gidebilmektedir.

Güneş ışınları öğle vakitlerinde dik olarak geldiği için bu saatlerde dışarıda olan çocukların derisine temas ettiği vakit orayı tahriş edecek ve uzun saatler güneş altında durulduğunda cilt kanserine kadar gidebilecektir.

Peki ne yapmalıyız?

Güneşte D vitamini olduğu için kemikleri güçlendirir bu nedenle her gün ikindi vakitlerinde dışarıya çıkmak zararı önleyecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu