Moda

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Vücut tipine göre pantolon seçimi yaparken insanlar çok araştırma yapmaktadırlar. Bunun sebebi ise vücutlarına gidip gitmeyeceklerini öğrenmektir.

Vücut tipine göre pantolon seçimi yaparken insanlar her zaman boy ve kilo çok önemli olmaktadır. Genellikle de beden de çok sıkıntı yaşar ve şık görünmek için çaba gösterirler. İnsanların vücut yapıları birbirlerinden çok farklı olmaktadır. Vücut şekilleri;

v  Elma vücut,

v  Armut vücut,

v  Kum saati vücut,

v  Dikdörtgen vücut,

v  Kısa boylu,

v  Uzun boylu olmaktadır. Bu vücut şekillerinden bazıları hakkında sizlere bilgi vermek isterim.

Elma Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Elma vücut tipine göre pantolon seçimi; geniş alt kısım ve geniş üst kısımlardan oluşan vücut tipidir. Pantolon seçiminde kıvrımsız, boru  ve dar paça pantolon modeli seçerseniz şık ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Asla bol paça pantolonlar tercih edilmemelidir. Arzularınıza göre yüksek bel ve ispanyol paça da tercih edebilirsiniz.

Armut Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Armut vücut tipine göre pantolon seçimi; en çok zor olan vücut tipi olmaktadır. Üst kısım dar alt kısım geniş olan vücut tipidir. Bu vücutlar özellikle yüksek bel, boru paça ve düşük bel boru paça tercih etmelidir. Bu seçimleri yaparsanız şayet çok hoş ve şık bir görünüm yakalarsınız.

Kum Saati Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kum saati vücut tipine göre pantolon seçimi; ince bel ve orta ölçülerde olan bir vücut yapısıdır. Pek çok modeli yakışmaktadır. Ancak çok dar ve bol giyilmemelidir. Bol paça ve düşük bel pantolonlar tercih edilmelidir. Doğru seçim yaptığınız da şık ve hoş görünüm yakalarsınız.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Dikdörtgen vücut tipine göre pantolon seçimi; bu vücut yapısı alt ve üst kısmının aynı olmasıdır. Düz bir vücut yapısına sahiptir. Bu vücutlar genellikle Jean modeller tercih ederler. Özellikle ince kumaş olan Jean pantolonlar tercih edilmelidir. Bu seçim sayesinde çok hoş ve şık görünüm elde edebilirsiniz. Bu tavsiyelerimize göre seçim yapmalısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu