Moda

Şok Marketler Zinciri Kimindir?

Birçok yerde şubesi bulunan Şok Marketler Zinciri kimindir?  merak edenlerin karşısına Yıldız Holding çıkacaktır.

Şok marketler zinciri kimindir merak edenlerin karşısına cevap olarak Yıldız Holding çıkıyor. Gözde Girişim önderliğinde kurulan 2011 yılında satın alınan Şok marketler, 1995 yılında kuruldu. 13 mağazayla faaliyetine başlayan marketler, 1.255 mağaza ve 7 depoyla Yıldız Holding bünyesine dahil oldu. Eskiden DİA-SA adıyla faaliyet gösteren 584 mağaza ve Onurex ile birleşen bu marketler ŞOK adıyla birleşti. Satış sonrası mağazalar yenilendi ve yeni ürünlerin satılmasına başlandı. Birçok markanın ürününlerinin bulunduğu marketlerde genelde temel gıda ürünleri indirimli olarak satılmaktadır. Böylece indirimli market alışverişlerinin yapılması mümkün olmaktadır

Murat Ülker Kimdir?

 

Şok marketlerin sahibi Murat Ülker, 1959 yılında doğdu. Babası 1944’te ürettikleri bisküvilere Ülker adını verdi. Bu şekilde markaları yaygın hale gelmeye başladı. Girişimlerin sonucu olarak Yıldız Holding’e dönüşen bu firma ülkenin en önemli markalarından biri oldu. 2015 yılından itibaren 4.4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin isimlerinden biri olmuştur. Eskiden içki de satılan marketler ŞOK adını aldıktan sonra içki satışını da kaldırmıştır.

Sovyet Devrimi sonrası Türkiye’ye gelen bir aile geçmişine sahip olan Ülkerlerin soy ismi aslında Berksan idi. Ülker markasıyla tanındıkları için iş dünyasında olduğu gibi sosyal yaşamlarında da Ülker olarak tanınmak istediler. Mahkemeyle soy isimlerini değiştirdiler.

ŞOK Markası

 

2014 yılında Onurex ve  Diasa mağazalarıyla birleşen Şok mağazaları her geçen gün mağaza sayısını arttırmaya başladı. 2016 yılında dört bininci yeni mağazasını açarak şubelerini yaygınlaştırdı. 2017 yılında ise Tıkla ve Gel Al hizmetiyle bazı ürünleri online sipariş etme imkanı yarattı. 2021 yılında da Cepte Şok uygulamasını çıkararak online alışverişi ortaya çıkarttı.

Şok’ta Neler Satılıyor?

 

Son derece popüler olan ŞOK aktüel ürünleri her hafta değişik kategorilerde indirimli ürünler satmaktadır. Özellikle aktüelleri takip edenler için önemli olan bu ürünler, farklı markalar altında birçok ürünü indirimli fiyatlarla satmaktadır. Klasik market markalarının yanı sıra özel markalı ürünler de zaman zaman satışa çıkmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu