Dekorasyon

Salonlarınızda Retro Rüzgârı Estirecek Muhteşem Tasarımlar

Salonlarınızda retro rüzgarı estirecek muhteşem tasarımlar, evimizin güzel görünmesi için herkes için çok önemli. bu makalede kısaca bilgi vereceğiz.

Salonlarınızda retro rüzgarı estirecek muhteşem tasarımlar salon dekorasyonu için yaratıcı fikirler, kullanışlı ve şık bir oturma odasına sahip olmanız için pek çok kaynak var. Eşsiz bir oturma odasına sahip olmak için yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz. Salon dekorasyonlarında yenilikçi ve yaratıcı fikirlere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Modaya uygun veya zamansız seçimler yaparak salonlarınıza yeni bir hava katabilirsiniz. İyi düşünerek salonlarınız için şık ve kullanışlı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Salon dekorasyonu için internette birçok kaynak bulabilir ve kendinize en uygun salon dekorasyon fikirlerini seçebilirsiniz.

Retro tasarım nedir? Merak edenler için eski günleri yansıtan tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Aslında retro tasarımlar için eski demek doğru olmaz. Çünkü; Günümüzde sıklıkla kullanılan retro modeller günümüz modası olmaya başlamıştır.

Salonlarınızda Retro Rüzgarı Estirecek Ürünler

  1. Ahşap ürünleri tercih edebilirsiniz.
  2. Renk kullanımına dikkat etmelisiniz. Bordo tonlarının yanında krem ​​renkleri tercih ederek ev ortamına farklı bir hava katabilirsiniz.
  3. Kullandığınız koltukların yapısı bile retro tasarımı yansıtabilir. Örneğin; Koltukların bacak ve kol kısımları retro tarza uygun olmalıdır.
  4. Hasır perdeleri tercih edebileceğiniz gibi hasır perde görünümündeki ürünleri de tercih edebilirsiniz.
  5. Dönemin en sık kullanılan ürünlerinden olan çiçekli perdeler ve çiçekli örtüler günümüzde artık sıklıkla kullanılmaktadır. Bu perdeleri tercih ederek salonunuza farklı bir ahenk katabilirsiniz.
  6. Puf modelleri sıklıkla kullanılan ürünler arasındaydı. Evinize uyacak bir puf kullanabilirsiniz.
  7. Retro tasarımların önemli parçalarından biri de halıdır. Retro tasarımlı halılarda desenli, çok renkli ve koyu renkli halıları tercih etmelisiniz.
  8. Kilimler çağın vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Evinize modellere yakışan retro bir hava katabilirsiniz.
  9. Kanepelerde kullanılan yastıklar veya yer minderleri de retro tasarımların önemli bir parçasıdır.

Bunların dışında salonlarınızda uygulayabileceğiniz birçok farklı dekorasyon fikri var. Önerilerimiz bunlarla sınırlı değil. Büyüklerinizin resimlerini boyayabilir ve sanatsal bir tablo şeklinde salonlarınıza ekleyebilirsiniz. Böylece hem anlamlı bir görüntü kazanacak hem de evinizin havasını değiştireceksiniz. Zemin, duvar ve mobilya seçimlerinde salonlarınıza renk katabilecek birçok fikir üretebilirsiniz. Canlı veya yapay bitkiler kullanarak oturma odanızı sıra dışı bir hale getirebilirsiniz. Akıllı mobilya tasarımları ve farklı aydınlatma sistemleri ile farklı ve yenilikçi bir ortam yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu