Teknoloji

Realme Cihazlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Realme modellerine ait cihazlarında ekran görüntüsü almak çok kolay. Realme cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Realme cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Akıllı telefon markalarından olan klasik bir ekran görüntüsü almak çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Uzun ekran görüntüsü veya ekranın görüntüsünü kolay bir şekilde alabilirsiniz. Birçok cihazlarda farklı olarak işlem farklı olsa da genel itibari ile uygulamalar aynıdır. Telefonların yanlarında bulunan her iki tuşun kullanımı ile yapabilirsiniz.

Realme marka akıllı telefonlarda sadece klasik ve kolay bir şekilde ekran görüntüsü almak isterseniz yapmanız gereken şey güç düğmesi ile ses kısma düğmesine aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Bir diğer ekran görüntüsü alma işlemi ise 3 parmak adı verilen ekran görüntüsü alma hareketidir. Üç parmağınızı yukarıdan aşağıya aynı anda hareket ettirdiğinizde ekran görüntüsünü almış olursunuz.

Realme Akıllı Telefonda Uzun Ekran Görüntüsü

Bir resmin, haberin, mesajlaşmanın ekran görüntülerini almak ister misiniz? Eğer böyle bir ekran görüntüsü almak isterseniz bunun için uzun ve tam ekran görüntüsü kolayca alabilirsiniz. Normal ekran görüntüsü yöntemi olan güç düğmesi +ses kısma tuşlarına aynı anda basıyorsunuz. Bu işlemi yaparken sol tarafta ön izleme seçeneği çıkacaktır. Ön izlemeyi hızlıca aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığınızda uzun ekran görüntüsü alma seçeneği çıkacaktır. Açılan bu ekranda istediğiniz kadar ekranı kaydırarak uzun ekran görüntüsünü elde etmiş olursunuz.

Realme Ekrandaki Belli Bir Bölümün Ekran Görüntüsünü Almak

Realme marka cihazın ekranında belli bir bölümün ekran resmini alma için 3 parmak hareketinden faydalanabilirsiniz. Üç parmağınızı ekranda birkaç saniye kadar basılı tutmalısınız. Daha sonra ekran resmini çekmek istediğiniz bölüme doğru çekmelisiniz. İşte ekran görüntüsünü almak istediğiniz bölümün ekran görüntüsünü almış oldunuz.

Realma Ekran Görüntüsü Ses Kapatma

Telefonunuzda ekran görüntüsü alırken telefonda deklanşör sesi kiminizi rahatsız etmektedir. Dilerseniz bu sesi kapatabilirsiniz. Realma cihazlarında ekran görüntüsü alma sesi tercihi vardır. Sesli ya da kapalı bir konumda olan butonunu kapatmak için; ayarla>ses ve titreşim> ekran görüntüsü sesi seçeneklerini takip ederek açık olan sesi kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu