Dekorasyon

Puantiye Tarzı ile Yaşam Alanlarını Canlandırma!

Puantiye Tarzı ile Yaşam Alanlarını Canlandırma! İnsanlar, yaşam alanlarını canlandırmak için çeşitli denemelerde bulunmaktadır. Bazen tekstil bazen duvar bazen mobilyalar bazen de tabak ile fincanlar, dekorasyonun birer parçaları olarak kullanılabilmektedir.

Puantiye Tarzı ile Yaşam Alanlarını Canlandırma! Puantiye deseni oluşturabilmek için kullanılan bu parçalar, eve hem enerji hem de ayrı bir şıklık katmaktadır. İnsanların evlerinde herhangi bir uzmana gerek kalmaksızın uygulayabileceği puantiye tasarım özelliği içeren dekorasyon çalışmaları da bulunmaktadır.

Sıradan Anlayışların Dışına Çıkmak

Evlerinde puantiye tasarım özelliği düşünen insanlar, dekorasyon denildiğinde akla gelen ve sıradanlaşan bütünlük anlayışını bir kenara bırakmak durumundadırlar. Sıradanlaşan düz tasarımlar, puantiye tasarım özelliği düşünüldüğünde uzak durulması gereken yaklaşımlar olarak görülmektedir. Puantiye tasarım için bazen benekli tekstil ürünleri dahi kullanılabilmektedir. Kendine has enerjik bir hava oluşturulmak istenen yaşam alanları, benekli tekstil dokunuşlarla istenen hava pekâlâ yakalana bilmektedir.

Sevilen ancak gözü yormasından korkulan desenler, abartıya kaçırılmadan puantiye tasarım amacı ile kullanılabilmektedir. Kolay ve risk içermeyen zebra ya da leopar ile çiçek gibi desen fonların tercih edilmesi, puantiye tasarım için seçilebilmektedir. Televizyon ünitesinin arkasında bu fonlar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yahut da mutfağın bir köşesinde tercih edilebilmektedir. Dolapların bir kısmında puantiye desenli duvar kâğıtları, yaşam alanına ayrı bir hava katmaktadır.

Nötr Renklerle Gelen Yaşam Alanındaki Hareketlilik

Zaman içerisinde yastık kılıfları ile koltuk örtülerinin, aynı zamanda perdelerin üstünde puantiye desenlerin rahatlıkla kullanılabilmesi, diğer eşyaların düz renk olması halinde bile yaşam alanına hareketlik kazandırmaktadır. Puantiye tasarım seçeneğinde özellikle tavsiye edilen, nötr renklerin kullanılmasıdır. İddialı desenlerin çok fazla göze bakmadan kullanılması, tarafsız yahut da açık tonların alternatifleri ile bütünleştirilmesi ile mümkün olmaktadır. Bazen bej bazen açık gri bazen de pastel renklerden olan pudra seçenekleri, puantiye tasarım ile birebir örtüşmektedir. Puantiye tasarım ile dengeli bir görünüm yakalanmasına yardımcı olmaktadır.

Abartılı görüntüyü önlemek maksadı ile sık desen özellikli puantiye tercihi uygun görülmemektedir. Bunun yerine dağınık puantiye görüntülü tasarımlara yönelinmesi önerilmektedir. Çizgili desenlerin bu tarzı çok iyi yansıttığı bilinmektedir. Nevresim yahut da battaniye gibi ürünlerin puantiye tasarımdaki dekorasyona dahil edilmesi ve özellikle yatak odasında bu seçimin hayata sokulması, başarıyı getirmektedir. Salon için ise çizgili koltuk şalları, nefis bir görüntü kaydetmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu