Moda

Platform Topuk Ayakkabı Kullanımı 

 

Platform Topuk Ayakkabı Kullanımı 

Platform topuklar, bir ara fena rüzgarı esen platform topuklar… Abiyeden, sokak modasına kadar uyarlanan platform topuklar… 70’li yıllardan sonra bir dönem daha, çok sık kullanılmıştı. Ancak, önündeki tabaka nedeni ile kaba göründüğünün ise şüphesi yok. Peki bu platform topukları hiç mi kullanmayacağız? Hayır, kullanabiliriz. Bundan iki üç yıl önce, esen platform rüzgarından birçok bayan etkilenmiş ve ayakkabı dolabını platform topuklar ile doldurmuştu. Bu ayakkabılar şimdi elbette çöp değil. Ancak kullanılması gereken alanları iyi saptayın ki, zarif elbisenizin havasını yahut zarif eteğinizin havasını platform topuklar ile bozmayın.

Bir kere mini etek, mini şort, bilekten pantolon, mini elbiseler, kalem elbiseler kullanacaksanız tercihiniz kesinlikle platform topuk ayakkabılar olmamalıdır. Stiletto, bot, postal, babet, tek bantlı ayakkabılar, maskulen ayakkabılar, dolgu topuklar kullanabilirsiniz; ancak platform topuk ayakkabılar değil.

Platform topuk ayakkabılarınızı, boyunuzun uzun gösterecek araç olarak kullanmalısınız. Çünkü platform topuklu ayakkabıların görünmesi ile şık olamazsınız. O ayakkabıları giyin, ancak boyunuzu uzun göstermek için giyin ki saklayın onları. İspanyol paça pantolonlar, uzun etekler, uzun elbiseler için; boyunuz kısa ise en doğru tercih platform topuk ayakkabılar. Ama mutlaka pantolonunuzun paçasının, eteğinizin yeri öpmesi lazım ki, ayakkabınız kendini gizlerken boyunuz uzun görünsün.

Dikkat edilmesi gereken husus ise; yürüyebileceğiniz uzunlukta olsun topuklarınız. Apartman gibi topuklar giyip boyunu uzatan kadın, o topukların üzerinde yürüyemez ise boyunun uzun olmasının hiçbir manası yok. Birde nasıl olsa görünmüyor diye kıyafetiniz ile alakasız bir ayakkabı giymeyin. Varsın görünmesin, ama göründüğü takdirde de abuk sabuk bir görüntü oluşturup, şıklığınıza gölge düşürmesin.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu