Dekorasyon

Parlak ve Işıltılı Bir Cilt İçin Fraksiyonel Lazer

Bütün insanların parlak ve ışıltılı bir cilt  sahibi olmak için neler yapılması gerektiğini araştırmaktadırlar. Bu makalede kısaca bilgi vereceğiz.

Parlak ve ışıltılı bir cilt için Fraksiyonel lazer için araştırmalar yapılmaktadır. Herkes cildinin parlak ve ışıltılı olması için araştırmalar yapmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Ne Demek?

Cildin yenilenmesi için kullanılan son model bir teknoloji lazer aletine Fraksiyonel lazer denilmektedir. Son yıllar da hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemi olmasından dolayı oldukça çok tercih edilmektedir. Özelliklede bayanlar bu Fraksiyonel lazer tedavisini oldukça çok tercih etmektedirler. Fraksiyonel lazer tedavi sayesinde; kırışıklık, yara, sivilce, çatlak ve buna benzer bütün cilt sorunlarının giderilmesi sağlanmaktadır. Çok etkili olan Fraksiyonel lazer yöntemi cildinizde bulunan bütün problemlerin çok kısa zaman içerisinde yok olmasını sağlar ve birebirdir.

Fraksiyonel lazer tedavisi

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Fraksiyonel lazer tedavisi birden fazla cilt probleminde kullanılmaktadır. Hangi durumlarda tercih edilir? Sırası ile;

  • Sivilce tedavisi,
  • Yara izi tedavisi,
  • Leke tedavisi,
  • Çatlak tedavisi,
  • Cilt yenileme ( gençleştirme ) tedavisinde kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Tedavi Sırasında Ağrı Olur Mu?

Fraksiyonel lazer tedavisi seanslar halinde yapılmaktadır. Tedavi sırasında her seans en az yarım saat sürmektedir. Problemin çeşidine göre bağlı olarak seanslar da değişiklik olabilmektedir. Hangi problem için yapılacak ise seans sayıları 3 ya da 8 hafta sürmektedir. Tedavi esnasında hafif acı hissedilebilir. Fakat bu acı hissi lokal anestezi jel yada kremler ile kolay atlatılan bilmektedir. Bundan dolayı çok önemli bir ağrı söz konusu asla olmaz. Fraksiyonel lazer tedavisin seansından sonra ciltte hafif kızarıklıkların olması çok normal olmaktadır. Meydana gelen kızarıklık, şişlik ve ödemler en fazla 3 günden sonra geçmektedir.

Fraksiyonel lazer tedavisinden sonra tüm problemleriniz bitmiş olur. Sadece bu tedaviden sonra bir saat güneş ışığından uzak durulması gerekmektedir. Ve ciltte hafif kızarıklıklar olmasından dolayı hafif bir makyaj yapılarak kapatılabilir. Şayet her hangi bir problem olursa direkt uzmana gitmemiz gerekir. Özellikle de 6 ay güneşten uzak kalmanız gerekmektedir. Bu makalede fraksiyonel lazer tedavisi hakkında geniş bilgi verdik.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu