Yaşam

Mutfak Eşyalarının Farklı Kullanım Alanları

Herkesin  evinde en çok zaman harcadığı yer mutfak olmaktadır. Bundan dolayı mutfak eşyalarının farklı kullanım alanları olmaktadır.

Mutfak eşyalarının farklı kullanım alanları olmaktadır. Herkesin evinde pek çok şeyi yapmak için çok farklı aletler vardır. Örneğin; blender, yavaş tencere, dondurma makinası ve bunun gibi pek çok eşya bulunmaktadır. Daha fazla mutfak aletleri ile çok farklı işler yapılabilmektedir. Bunlar sırası ile;

  • Buzlu içecekler için dondurma makinası kullanımı,
  • Soslar için blender kullanın,
  • Pişirme için bulaşık makinasını kullanın,
  • Erişte yapmak için kahve makinasını kullanın,
  • Kuruyemiş kavurmak için patlamış mısır makinasını kullanın,
  • Tabakları ısıtmak için mikrodalga fırın kullanın ,
  • Alüminyum folyoları keserek makaslarınızı keskinleştirin ve pek şey olmaktadır.

Bunların bazılarını açıklayım sizlere.

Mikrodalga Fırın

Yiyeceklerinizi ılık bir tabakta servis yapmak isterseniz ve yemeklerinizin geri de kalanları servis yapmaya hazır olana dek sıcak tutmanızı sağlamaktadır. Mikrodalga fırın kullanarak her zaman tabaklarınızı rahatlıkla ısıtabilirsiniz.

Patlamış Mısır Makinası

Patlamış  mısır makinesi ile kuruyemişlerin rahatlıkla kavurabilirsiniz. Genellikle çiğ fındık aldığınız da patlamış mısır makinasında kavurabilirsiniz. Evde fındık ve fıstık bütün çiğ kuruyemişlerin izi rahatlıkla kavurabilirsiniz. Fındıkların ya da fıstıkların iyice kavrulması için makineyi iyice sallamanız yeterli olacaktır.

HyperFocal: 0

Kahve Makinası

Eğer bir kahve makineniz varsa anında sıcak suyunuz hazır demektir. Bu işyeri olsun ev olsun her zaman çok işe yaramaktadır. Eğer bir erişte pişirmek isterseniz kahve makinasından sıcak suyu alarak anında enişteniz hazır demektir.

Bulaşık Makinası

Bulaşık makinasını özellikle çok düşük ısıda hafif pişirilmesi gereken bir yemeğiniz var ise iyice folyolayıp ya d kavanozun ağzını iyice kapatarak bulaşık makinasının üst rafına koyarak yemeğinizi pişirebilirsiniz.

Blender

Çeşni, sos yapmak isterseniz her zaman blenderınızı kullanarak çok rahat soslar yapabilirsiniz. Arpacık soğan, sarımsak ve buna benzer gıdaları çok rahat kıyma haline getirebilirsiniz.

Alüminyum Folyo

Körelmiş bıçak ve makas larınızın ağızlarını alüminyum folyoya sürterek çok rahat daha keskin hale getirebilirsiniz. Her zaman alüminyum folyoların çok kesici bir özelliği olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu