Sağlık

Migren İçin Akupunktur Tedavisi Mümkün Mü?

Migren için akupunktur tedavisi son derece başarılı bir tedavi yöntemidir. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre migren rahatsızlığı olan kişiler akupunktur yaptırdığında %80’e yakın başarı tespit etmiştir.

Migren için akupunktur tedavisi sayesinde migren sorununa %80 çözüm bulunuyor. Günümüzün ciddi bir rahatsızlığı olan migren için doğal yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerden en etkilisi ile akupunktur. Dolayısı ile migren ağrısını kesmek için akupunktur tedaviye başvurulabilir. Ağrının gelmemesi ve olan ağrının şiddetlenmemesi için migreni olan kişiler akupunktur yaptırabilir.

Migren Tedavisinde Akupunktur Uygulaması

Migren tedavisi için akupunktur her gün veya gün aşırı olarak 10 seansta uygulanmaktadır. Seans süresi boyunca hastanın durumuna uygun bir şekilde baş, ayak ve eller de özel akupunktur noktalarına 30 ile 40 dakika arasında uygulama yapılır. En net sonuç 6 seansta alınır. Seans sayıları doktora bağlı olarak devam eder. Aynı zamanda 3 ayda 1 kez seans yaparak 1 boyunca takip edilmesi gerekir.

Migren İçin Akupunktur Tedavisi

Akupunktur İle Migren Tedavisi

Migren, tekrar eden baş ağrılarının şiddetlenmesine bağlı olarak kusma, aşırı duyarlılık, bulantı gibi belirtileri gösterir. Aynı zamanda iş yapamayacak kadar ağrısı olan kişiler de kronik ve nörolojik bir hastalık olarak kabul edilir. Akupunktur ile migren tedavisi %80 başarılıdır. Migren her yaşta görülebilen ve kısa ya da uzun aralıklarda oluşan bir rahatsızlıktır.

Migrene Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Migrene neden olan faktörler arasında stres, uyku düzeninin bozulması, öğün atlama, sigara dumanı, hava değişim, alkollü içecek tüketimi, ağır kokular, yorucu aktivite yapmak, regl (adet) dönemi gibi zamanlarda migren oluşabilir. Migren tedavisinde uzun yıllar boyunca dünya genelinde akupunktur tedavisi yapılmaktadır. Böylece akupunktur’un migren ağrısını kesmek yerine ağrının gelmemesini sağlayan başarılı bir tedavi yöntemidir. Yapılan araştırmalara göre migren tedavisinde akupunktur uygulaması son derece başarılıdır.

Akupunktur Tedavisinin Migrene Etkileri

  • Migren tedavisinde akupunktur uygulanması kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar.
  • Akupunktur etkisinin yan etkisi yoktur. Migreni kalıcı olarak iyileştirir.
  • Migreni olan kişilerin ağrı kesici içmesi sakıncalıdır. En iyi yöntem akupunkturdur. Bu nedenle migreniniz varsa farklı uygulamalarla uğraşmak yerine daima en sağlıklı yol olan akupunktur tercih edilmelidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu