Diyet

Kurabiye Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Kurabiye Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kurabiye diyeti popüler bir diyet olmasının yanı sıra dünya çapında tatlı yiyerek kilo vermek isteyenlere hitap eder.

Kurabiye diyeti, 40 yıldan fazla bir sürede bilinmekte ve bu diyetle beraber 5 kilo ile 17 kilo arasında kilo vermeniz mümkündür. Diyetin ana dayanağı, her gün kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalıklarda kurabiye yemeyi söyler. Bunların yanında ise et ve sebze yemeği bulunmakta. Kurabiyeler çikolatalı, tarçın yulaf ezmesi, akçaağaç krepleri gibi çeşitlilikte göstermekte. Ayrıca kurabiye diyeti vejetaryen dostu fakat glütenden kaçmak isteyenlere uygun bir diyet değildir.

Kurabiye Diyeti Nasıl Uygulanır?

Kurabiye diyetinin iki aşaması bulunmaktadır: kilo kaybı ve bakımdır. Kilo verme aşamasında 10x formülü adı verilen bir prensip vardır. Bu kurabiyenin yanında yağsız et ve sebze tüketmenize izin verilmektedir. Kurabiye diyeti nasıl uygulanır sorusuna cevap olarak her kurabiye yaklaşık olarak 55 kalori civarındadır. Akşam yemeğinde ise 600 kalori yemenize müsaade edilir. Yemeklerin hazırlanma aşamasında katı kurallar aranmaz. Sadece sebze ve at yemeklerini kalorileri düşük tutma adına az yağda sotelemek ideal olacaktır. Bakım aşamasında ise yemeklere ek olarak 8 bardak su içmeli, egzersiz yapmak gerekecektir.

Kurabiye Diyetinin Faydaları

Diyet uygulamaya karar verirken size uygun diyete ve faydaları en çok olan diyeti tercih etmeniz de fayda vardır. Şimdi kurabiye diyetinin faydalarına bakabiliriz.

  • Mevcut kilonuza ve cinsiyetiniz önemli değildir. Her şekilde kilo vermenize yardımcı olur.
  • Kurabiye diyeti ile sadece 1000 kalori olduğu için kilo kaybı hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.
  • Kurabiyeler önceden hazırlandığı için her gün öğün hazırlamanıza gerek kalmaz ve maliyet bakımından uygundur.
  • Tatlıyı sevenler için uygun bir diyet önerisidir.

 Kurabiye Diyetin de Öğünler

Kurabiye diyeti uygularken 6-8 öğünden oluşmaktadır. 3 tane aperatif öğünler bulunur. Kurabiye diyetinde öğünler ise şöyledir: akşam yemeğine kadar 2 ya da bir kurabiye yenir. Akşam yemeğinde ise yağsız et veya balık yanında sebze tüketilmelidir. Et 250 gr dan fazla olmamalıdır. Öğünlerde 2 kurabiye ara öğünlerde ise 1 kurabiye tercih edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu