Moda

Kısa Boylu Kadınlar İçin 9 Kıyafet Önerisi

Genellikle kısa boylu kadınlar kıyafet konusunda oldukça çok araştırma yapmaktadırlar. Bu konuların başında kısa boylu kadınlar için 9 kıyafet önerisi olmaktadır.

Sizlere makalemde kısa boylu kadınlar için 9 kıyafet önerisi hakkında bilgilerden bahsetmek istiyorum. Kısa boylu kadınlar için kıyafet seçimi çok önemlidir. Herkes hoş bir görüntüye sahip olmak isterler. Özelliklede kısa boylu kadınlar için çok önemlidir. Kısa boylu kadınlar için 9 kıyafet önerinden bahsedicem. Bu öneriler;

  1. Desen seçimi,
  2. Saç boyu,
  3. Pantolon boyu,
  4. Uzun elbise,
  5. Yüksek bel jean pantolon,
  6. Sivri burun ayakkabı,
  7. Uzun hırka,
  8. Ayakkabıda topuk boyu,
  9. Büyük aksesuarlar kullanmayın. Bunlardan birkaç tanesi hakkında bilgiler vermek isterim.

1-Desen Seçimi

Kısa boylu kadınlar için kıyafet seçiminde en önemlisi desen konusudur. Asla büyük desenli, karışık desenli ve çok renk içeren kıyafetler tercih etmemelisiniz.  Desenli kıyafet giyebilirsiniz tabi ama küçük ve az renkli desenleri tercih etmelisiniz.

2- Saç Boyu

Asla saç deyip geçmeyin. Kısa boylu kadınlar için  saç boyu çok önemli bir husustur. Kısa boylu kadınlar uzun saç kullanmamalıdır. Bunun sebebi ise uzun saç kadınları daha da kısa göstermektedir. Bundan dolayı kısa saç modeli tercih edilmelidir.

3-Pantolon Boyu

Pantolon seçimi gerçekten çok önemlidir. Kısa ve bilek hizasında asla seçilmemelidir. Çünkü kısa boylu kadınları daha da kısa göstermektedir. Özellikle uzun ve bileğinizin altında pantolon tercih etmelisiniz. Hatta özellikle Jean pantolon her zaman kısa boylu kadınlar için çok hoş ve şık bir görünüm sağlamaktadır.

4-Uzun Elbise Kıyafet Önerisi

Kısa boylu kadınlar uzun elbise giyebilirler. Fakat uzun elbisede renklere çok dikkat edilmesi gerekir. Sadece enine çizgili ve çok karışık renkli olan uzun elbiseler tercih etmeyin.

5-Sivri Burun Ayakkabı

Sivri ayakkabı modelini herkes sevmez. Ama sevseniz de sevmeseniz de uzun boylu görünmek isterseniz mutlaka tercihinizi sivri burun ayakkabıdan yana yapmalısınız. Çünkü gerçekten kısa boylu kadınlar sivri burun ayakkabı giydikleri zaman uzun boylu görünür ve çok hoş bir görünüm yakalarlar.

Bu makaledeki önerilerimizi dikkate alarak adım adım uygulayan kısa boylu kadınlar daha zarif hale gelecektir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu