Moda

Kendi Stilinizi Oluşturmanın 5 Farklı Yolu!

Kendi Stilinizi Oluşturmanın 5 Farklı Yolu! Duruşumuzu yansıtan stilimiz, girdiğimiz her ortamda bizi ön plana çıkaran karakteristik bir yapıdır. Zira giydiğimiz kıyafetlerden taktığımız aksesuarlara kadar kombinlediğimiz her parça, kişisel zevkimizi ortaya koyar.

Kendi Stilinizi Oluşturmanın 5 Farklı Yolu! Bu yazımızda kendi stilinizi özgün bir şekilde oluşturmanın yollarını ele aldık. Peki kendi stilimizi nasıloluşturabiliriz? Bu konuyu farklı önerilerle sizler için derledik. İşte detaylar!

1-Vücut Şeklinizi Tanıyın

Stil oluşturmanın en önemli adımı ilk olarak vücut şeklimizi tanımaktır. Çünkü vücut tipimiz, oluşturmak istediğimiz stilimizi büyük oranda etkileyecektir. Bir mezura ile göğüs, omuz, kalça ve bel kısımlarımızı ölçerek vücut şeklimizi belirleyebiliriz. Bu ölçüm ile üçgen, çay bardağı, ters üçgen, dikdörtgen ve elma gibi farklı vücut tiplerinden hangisine sahip olduğumuzu tespit edebiliriz.

2-Giymekten Mutlu Olacağınız Parçaları Tercih Edin

Güzel bir stile sahibi olmak yalnızca görselliğe hitap etmemizi değil kendimizi mutlu hissetmemizi de sağlar. Bu nedenle gardırobumuzu beğendiğimiz ve birbiri ile uyumlu parçaları bir araya getirerek düzenlemekle işe başlayabiliriz. Mesela sevdiğimiz kot pantolon modellerimiz ile gömlek, tişört, bluz ve aksesuarlarımızı düzenli bir şekilde yerleştirmek dolabımızın karşısına geçtiğimizde onları giymeden önce zihnimizde canlandırmamıza yardımcı olacaktır. Böylece giymekten mutlu olacağımız parçaları tercih ederek hem kolay kombin yapabilir hem de oluşturmak istediğimiz şıklığa sahip olabiliriz.

3-Renginizi Bulun

Vücut tipiniz ile uyumlu kıyafet seçimlerini bulduktan sonra yapmanız gereken şey, cilt tipinize uygun renklerde kombinlemeler sağlamaktır. Bu konuda ten renginiz size yardımcı olacaktır. Renkler daha iyi görünmemiz için önemli olduğundan cilt tipimize uygun giyinmemiz doğru stil sahibi olmak açısından da önemlidir. Bazı renkler bizi daha canlı gösterirken bazı renkler ise solgun ve cansız gösterebilirler. Bu nedenle bu konuya özen göstermemiz gereklidir. Renk seçimi yalnızca kıyafetler için değil aksesuar seçimleri için de geçerlidir. Örneğin kıyafetiniz ile uyumlu bir ruj sürmek, stilimizi tamamlayacaktır. Aynı şekilde kıyafetimize uyumlu bir kravat takmak da yine doğru bir kombinleme açısından yardımcı olacaktır.

4-Stil İkonunuzu Bulun

Güçlü bir stil oluşturmak için bu konuda kendinize bir ikon bulabilirsiniz. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendinize yakın bulduğunuz moda ikonlarını takip ederek benzer stiller oluşturmanız mümkün. Ancak bunu yaparken taklit etmekten kaçının. Aksi halde özgün bir stile sahip olmanız mümkün olmayacaktır.

5-Kıyafetleri Denemekten Korkmayın

Farklı türden kıyafetleri bir araya getirmekten ve denemekten kaçınmayın. Çok kıyafet denemek kendinize en uygun stili yaratmanız açısından katkı sağlayacaktır. Farklı parçaların üstünüzde nasıl durduğunu gözlemleyerek hem kendi vücudunuzu tanımış olacak hem de istediğiniz stili kolaylıkla oluşturabileceksiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu