Yaşam

İzmir – Gezi Notları

izmir
izmir

Ege’nin incisi güzel İzmir’de elbette gezilip görülecek birçok mekân, tadılması gereken birçok lezzet var, bu yazıda İzmir gezi notları ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız bu sebeple. Bilindiği gibi İzmir, birçok yazlık ilçeye yakın olmasıyla sevilir, özellikle İzmir içi ve çevre illerden ulaşım çok kolay olduğu için yazın en gözde mekanlarından biridir aslında. İlçelere tatil amacıyla gelen yerli ve yabancı turistler de mutlaka bir İzmir turu yapıp evlerine dönerler. Bu ufak ve zengin tur esnasında şehrin en popüler birkaç ilçesinden Alsancak’a mutlaka uğramak gerek, çünkü burası İzmir’e ayna tutan en güzel ilçelerden biridir.

Alsancak

Alsancak, fiziksel ve sosyal açıdan hem tarihi hem de modern bir dokuya sahiptir. Orada her türlü restoran, kafe ve eğlence mekanına rastlamanız mümkündür, özellikle Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde her kesimden insanla karşılaşabilirsiniz. Her türlü alışveriş, yeme-içme ve eğlence ihtiyacınızı karşılayabilir ve unutulmaz anılar paylaşabilirsiniz orada sevdiklerinizle. Yıllardır süregeldiği gibi Sevinç Pastanesi’nde arkadaşlarınızla buluşup Kordon’da balık yemeye veya Gazi Kadınlar Sokağı’na eğlenmeye gidebilirsiniz.

Bu gezinin en güzel tarafı da, siz de İzmirli gibi hissedersiniz kendinizi kısa bir sürede, hiç yabancılık çekmezsiniz. Gerek havanın gerek insanların sıcaklığından, yemeklerin güzelliğinden ve Ege Denizi’nden kolayca kopamazsınız. Bu kısa gezinin sonucu olarak da çoğu kişi gibi burada kalmak, hatta hayatınızın geri kalanını burada geçirmek istersiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu