Moda

İŞTE SİZİ STRESTEN ARINDIRARAK HUZUR VERECEK YATAK ODASI DİZAYNI

İŞTE SİZİ STRESTEN ARINDIRARAK HUZUR VERECEK YATAK ODASI DİZAYNI
    Günlük yaşamınızın kaliteli olması gece uykunuzun kalitesine bağlı, günün stresini iyi bir uyku ile atamazsanız gün içinde daha stresli ve yorgun hissedersiniz. Sizlerle huzur veren stresinizi alan yatak odası nasıl olur sorusunun cevabına bakacağız.
Tertipli ve temiz olun
En temel kural odanın düzenli ve temiz olması, kıyafetleriniz ve kitaplarınız ortalık yerlerde bulunmasın, dolaplarınızı sürekli elden geçirin, 1 yıl içinde kullanmadığınız eşyaları atın, odayı fazla eşya ile doldurmayın, oda içerisindeki eşyalar karmaşası beyninizi yormasın.
Doğal kokular
Yorgun geldiğiniz işten yatak odanızdaki doğal kokularla rahatlayın, aromaterapinin stres azaltan yağlarından yatak odanıza koyun, veya kokusunu sevdiğiniz doğal yağlardan ampulün üzerine bir iki tane damlatın, ampulün ısınmasıyla odanızın kokusu değişecektir.kimyasal spreyleri yatak odanızda kullanmayın, yağlardan birkaçını suda karıştırarak spreyle odaya sıkın. Lavanta, limon, portakal, sandal ağacı, mandalina, ylang-ylang, papatya ve mercanköşk rahatlatan kokulardır.
Odanın rengi
Mavi rengin insanı rahatlattığı, kan basıncı ve kalp hızını düşürdüğü kanıtlanmış durumda, bu nedenle yatak odanızda mavi tonlar kullanın, boyamak şart değil, bazı eşyalarınızı (yorgan, çarşaf, pike gibi) mavi seçebilirsiniz.
Odanın ışığı
Karanlık odaları yatak odası olarak tercih etmeyin, yatak odası için sabah güneşini alan odayı seçin , böylece günün en kaliteli güneşi odanıza dolarak size enerji verecektir.
Yatak odanızdan negatif enerjiyi radyasyonu uzak tutun (bilgisayar ve televizyon gibi) unutmayın yatak odası size özel bir dinlenme mekanı olarak kalmalı.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu