Teknoloji

İos Güncelleme Nedir ve Uyarıları Nasıl Kapatılır?

İos Güncelleme Nedir ve Uyarıları Nasıl Kapatılır? Iphone kullanıcıları için zamanla sorun haline gelen IOS güncellemeleri birçok açıdan sorun yaratmaktadır bu nedenle birden fazla ıphone kullanıcısı IOS güncelleme uyarılarını nasıl kapatırım sorusunu sormaktadır.

İos Güncelleme Nedir ve Uyarıları Nasıl Kapatılır? Sorusu birden fazla Apple ürünü kullanıcısının yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Burada özellikle Apple’ın iOS güncellemeleri açısından var olan cihazın en iyi şekilde performans sağlaması sayesinde en verimli bir şekilde kullanabilmemiz için gerekmektedir. Fakat burada jailbreak yapılmış telefon ve tabletler de iPhone kullananlar açısından kimi zaman da iOS güncellemelerini de görmezden gelmek gerekir. Ancak bu nedenle cihazınızda bulunan ayarlar simgesinde yer alan “1” rakamı sayesinde iOS sürümünü de yükselmek gerekmeniz uyarısı da çokça kişi tarafından sorun yaratmaktadır.

İOS güncelleme nedir?

Apple tarafından sunulan güncellemeler bundan sonra iTunes’a gerek olmadan cihaz üzerinden yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan işlemler sayesinde bu durumlar da daha kolay duruma gelebilmektedir.

Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar için de sürekli gelen güncelleme yapma uyarıları da rahatsız edici hale gelebilmektedir. Apple cihazınızı güncellemek istemediğiniz zaman iOS sürümünü de yükseltmeniz gerektiği uyarısı sürekli sizlere sunulacaktır. Sürekli gönderilen bu uyarı zamanla sizi sinir edecek hale gelecektir. Çünkü herhangi bir saat sınırlaması olmayan bu uyarı sıkıcı hale gelebilir.

iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır?

Apple cihazınızda İOS güncelleme uyarısını kapatabilmek için öncelikle yapmanız gereken Apple cihazınızda yer alan Safari adlı uygulamayı açınız. Safası uygulaması adres çubuğunda GitHub bağlantısına giriniz. Bu adımlardan sonra dasizden profil yüklemeniz istenecektir. Tüm bu adımları izledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu işlemde sonra yapmanız gereken Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümüne giriş yaptıktan sonra cihazınız yaptığınız bu işlemden sonra artık uyarı vermeyecektir.

Bu işlemlerden sonra kullandığınız güncel versiyon bundan sonra telefonunuzun ya da tabletinizin güncel versiyonu olarak kalacağı için bu işlemden sonra artık güncelleme uyarı alamayacaksınız.

Burada ki yöntem son derece güvenilir olup İOS güncelleme uyarı almamak için son derece etkili bir yöntemdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu