Teknoloji

iOS 12 Iphone Kullanıcılarına Ne Vaadediyor?

iPhone’un geleceği olarak tanıtılan iOS 12, yenilikleriyle konuşulmaya başlandı. Haziran ayının sonuna doğru piyasaya çıkacak olan iOS 12’de bakalım nasıl yenilikler var.

Apple’nin yazılım departmanından sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi yaptığı açıklamada “iOS 12 ile müşterilerimizin uygulama ve web sitelerinde geçirdikleri zamanı, gün içinde iPhone’larını veya iPad’lerini kaç defa ellerine aldıklarını veya ne şekilde bildirim aldıklarını daha iyi anlayıp kontrol etmelerine yardımcı olacak detaylı bilgi ve araçlar sunuyoruz” dedi.

Bildirim

iOS 12 ile kullanıcıların dikkat dağınıklığının önüne geçmek adına bildirimlerde yapılacak olan değişiklikler için daha fazla seçenek sunuyor. Aynı anda birden fazla bildirimi yönetip görüntüleyebileceğiniz Gruplandırılmış Bildirimler özelliği de getirilen yenilikler arasında.

Rahatsız Etme

Getirilen yeni özellikle birlikte rahatsız edilmek istemediğiniz zamanlarda uygulma sizi ortamınızla başbaşa kalmanıza yardımcı oluyor. Yatma Zamanı modundaki Rahatsız Etme özelliği ile aktif edildiğinde hem ekran ışığının kısılması hem de bildirimlerin sizi rahatsız etmesi önleniyor. Siz tekrar ayarlama yapana kadar bu özellik açık kalıyor.

Screen Time

Bu özellik ile Iphone kullanıcılarının hangi sitelerde ne kadar zaman geçirdikleri, hangi uygulamaları ne kadar kullandıkları ya da telefonları ya da Ipad’lerini hangi sıklıkla ellerine aldıklarını günlük, haftalık yada aylık olarak raporluyor. Bu özellik ile kullanıcıların ne gibi alışkanlıkları olduğunu öğrenebildikleri gibi ailelerin de çok işine yarayacak gibi görünüyor. Çocuklarının hangi siterlere girdiklerini, hangi uygulamaları ne kadar kullandıklarını veya ne kadar telefonlarıyla zaman geçirdiklerini raporlayabildiğinden gereken önlemleri almaları için imkan oluşturmuş oluyor.

Bu gibi birçok yeni özellikle piyasaya çıkacak olan iOS 12, Iphone kullanıcılarının merakla beklediği bir güncelleme. Carplay,bulunabilirlik, mesaj ve emojiler ve daha birçok özellikte de geliştirmeleri olacak iOS 12  ile gelen yenilikler Apple’nin sektördeki öncülüğünü pekiştirecek gibi görünüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu