Diyet

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo almak kadar kilo vermekte yediklerinize dikkat ederek gerçekleşir. Kilo aldıran yiyecekler belirleyerek ister kilo alırsınız isterseniz de zayıflayabilirsiniz.

Kilo aldıran yiyecekler yani kalori olarak yüksek olan yiyecekler tüketerek kilo alabilirsiniz. Kilo aldıran yiyecekler yerken sağlıksız olana değil de daha sağlıklı ve dengeli beslenme ile kilo almaya çalışmalısınız. Kilo aldıran yiyecekler arasında; kalorisi yüksek gıdalar, hayvansal ve bitkisel yağlar, kuru yemişler, çikolata türleri gibi pek çok besinle kilo alabilirsiniz.

Kilo Almak İçin Neler Yemeliyiz?

Kilo almak için neler yemeliyiz sorusuna pek çok şey saymamız mümkün. Fakat bunları yerken yüksek yağlar içerdiği için dikkatli tüketmeniz gerekmektedir.

 • Yumurta
 • Balık yağı
 • Avokado
 • Kuzu ciğeri
 • Fındık yağı
 • Yulaf ezmesi gibi besinler kilo almanıza yardımcı olacaktır. Şimdi başka hangi besinler kilo aldırır ona bakalım:

 

 1. Kalorisi Yüksek Gıdalar Tüketmek

Kalorisi yüksek gıdalar tüketerek kilo alabilirsiniz. Zayıf olan kişiler vücutları güçsüz kaldığı için sağlık problemleri de oluşarak, bağışıklık sistemi de zayıflar. Aslında zayıflıkta kasların güçsüzlüğüne, saç ve tırnak problemlerine de yol açmaktadır. Kalorisi yüksek gıdalar ile sağlıklı kilo alabilirsiniz.

 1. Hayvansal Yağlar

Kilo alma açısından hayvansal gıdalar tüketerek kolaylıkla hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Hayvansal gıdaların fazlalığı ise kolesterol yüksekliğine neden olacağından bu yağların fazla tüketilmesi önerilmez. Kilo almak için yerken de dikkatli bir şekilde tüketmeniz de fayda vardır.

 1. Kuruyemişler

Hızlı kilo almada kuruyemişler de büyük öneme sahiptir. Protein, yağ ve kalori açısından yüksek olan kuruyemişleri düzenli olarak tüketilmesi sonucunda hızlı kilo almanıza neden olacaktır.

 1. Bitter Çikolata

Sütlü çikolatalara göre daha masum görünse de bitter çikolata da kilo almanıza yardımcı olacaktır. İçerdiği yağlar sayesinde kolayca kilo alabilirsiniz. Yüksek kalorili besinler grubunda olan bitter çikolata size kilo aldırır.

 1. Beyaz Ekmek

Beyaz ekmekte posa yok denecek kadar az olduğu için açlık hissiniz kısa bir süre sonra başlayacaktır. Bu da çok yemenize neden olacaktır. Beyaz ekmek ile kilo alımı çok kolaydır ve özellikle bel bölgesinde kilolaşmaya neden olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu