Dekorasyon

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Duvar kağıtları, son yıllarda dekorasyon trendleri arasında kendisine yer buluyor. Özellikle de çok daha özgün ve çok daha şık görünümlere sahip olan duvar kağıtları, kullanıldıkları mekanlara ayrı bir hava katıyor. Ancak duvar kağıdının değiştirilmesi basit bir işlem değildir. Zaman içerisinde eskime, yıpranma ya da değişiklik amacı ile mekan içerisindeki duvar kağıtları sökülmek istenebilir.

Duvar Kağıdı Sökme
Duvar Kağıdı Sökme

Ancak duvar kağıtları bir ucundan tutulup, çekilerek çıkartılabilecek ürünler değildir. Bu yüzden öncelikle odanın temizliği açısından gerekli olan önlemlerin alınması ve bir kova su içerisine yumuşatıcı deterjan ya da bulaşık deterjanı dökülmelidir.
Duvar kağıtlarının hazırlanan bu su ile iyi bir şekilde ıslatılması gerekiyor. Özellikle duvar kağıdının bu suyu en iyi şekilde emmesi de kolay çıkarılabilmesi açısından son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimde duvar kağıdı olması güzel estetik açısından da güzel hoş duruyor ama bir de eskidiği zaman ya da sıkıldığımız zaman onun oradan çıkarılması var. Çok çileli bir iş bizde hata var tabi ki. Bu yöntemleri daha önceden araştırıp bilseydik boşuna uğraşmazdık. Meğer ne kadar kolaymış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu